برداشته شدن ویزای اربعین

به نقل از ایرنا نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: امسال زائران اربعین از مرز بین المللی مهران بدون ویزا به عتبات عالیات مشرف می شوند.

حجت الاسلام والمسلمین محمدنقی لطفی شامگاه سه شنبه در نشست با کمیته مشارکت های مردمی اربعین در دهلران اظهار کرد: امسال کشور عراق پذیرفته که زائران از دریافت ویزا معاف باشند و این روند در اربعین امسال لحاظ می شود.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته بیش از ۲ میلیون زایر از مرز مهران به کشور عراق تردد کردند، افزود: امسال پیش بینی می شود با توجه به برداشتن شرط ویزا و از طرفی نزدیکی مرز مهران به عراق و امنیت آن حجم
بسیار بیشتر از سال گذشته باشد.

نماینده ولی فقیه در استان ایلام بر ضرورت تقویت زیرساخت های مرز مهران تاکید کرد و یادآور شد: کشور عراق نیز باید تدابیر لازم و چاره اندیشی برای پذیرایی از زائران را داشته باشد تا آنان در امر زیارت مشکلات کمتری در عراق داشته باشند.

لطفی به تحقق نیافتن وعده های سازمان حج و زیارت در مهران و ایجاد زایرسرا اشاره کرد و ادامه داد: امسال مردم باید همت کرده و با کمک های نقدی خود ستادهای مردمی را در تهیه مواد اولیه غذایی برای
یاری کنند.

وی با اشاره به تلاش و جدیت ستادهای مردمی در سراسر استان در سال گذشته برای زمینه پذیرایی از زائران اربعین حسینی (ع) تاکید کرد: پارسال بیش از ۳۶ هزار زایر غیر ایرانی از مرز مهران به عتبات عالیات عزیمت کردند.

امام جمعه ایلام اضافه کرد: باید تلاش شود امسال چند شبکه سراسری برای انعکاس حماسه مردم ایلام در پذیرایی، استقبال و بدرقه زایران اربعین در مرز مهران مستقر شوند و صدا و سیما در انعکاس خدمات ستادهای مردمی به زایران بیش از سال گذشته وارد عمل شود.

وی اظهار کرد: امسال در سال همدلی و همزبانی مردم، نهادها و اداره ها باید بیش از سال گذشته پای کار باشند و در زمینه خدمت به زایران ابا عبدالله الحسین (ع) سنگ تمام بگذارند.

حجت الاسلام لطفی یادآور شد: پارسال مردم ایلام و شهرستان های این استان با وجود کمبود امکانات اما با نیت خدمت و بسیج امکانات توانستند میزبانان خوبی برای
عتبات عالیات باشند.

وی بر ضرورت تقویت زیرساخت های شهرستان های مهران و دهلران برای پذیرایی از زائران تاکید کرد و افزود: انتظار می رود با توجه به حجم عبور و مرور زایران از شهرستان مرزی دهلران به زیرساخت های آن توجه ویژه شود.
لطفی از امام جمعه دهلران و فرماندار این شهرستان به خاطر تلاش و جدیت در بسیج امکانات برای ارایه خدمات مطلوب به زوار در سال گذشته تقدیر کرد و گفت: امسال نیز با جدیت این موضوع مهم مد نظر باشد و با برنامه ریزی تدابیر لازم برای خدمت بهتر و بیشتر به زایران در سال جاری اندیشیده شود.
گزارش مشکل
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

تورهای داخلی

تور کیش 29 مهر 99
2 شب
آتا آتا
معراج معراج
اسطوره بیستون
29 مهر - 1 آبان

تور کیش از اهواز 29 مهر و 1 آبان 99
3 شب
زاگرس زاگرس
زاگرس زاگرس
اسطوره بیستون
1 آبان - 4 آبان

تور کیش 28 مهر 99 ویژه هتل پارمیدا
4 شب
معراج معراج
کاسپین کاسپین
دانیار سفر پارسیان
28 مهر - 2 آبان

تور کیش 6 و 7 آبان 99
3 شب
تابان تابان
وارش وارش
آرشین پرواز
7 آبان - 10 آبان

تور کیش 28 مهر 99 ویژه هتل پارمیدا
4 شب
تابان تابان
زاگرس زاگرس
اسطوره بیستون
28 مهر - 2 آبان

تور قشم 29 مهر 99
4 شب
آتا آتا
کیش ا ... کیش ایر
گردشگر زمان
29 مهر - 3 آبان

تور قشم 4 آبان 99
2 شب
زاگرس زاگرس
زاگرس زاگرس
دانیار سفر پارسیان
4 آبان - 6 آبان

تور کیش 4 و 5 و 6 آبان 99
3 شب
معراج معراج
زاگرس زاگرس
کاخ سپید ملل
5 آبان - 9 آبان

تور کیش از تبریز 2 آبان 99
3 شب
ایران ... ایران ایر تور
ایران ... ایران ایر تور
گردشگر زمان
13 آبان - 16 آبان

تور چابهار آبان 99
3 شب
زاگرس زاگرس
زاگرس زاگرس
فرجام پرواز کیان
3 آبان - 8 آبان
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما