پارک ملی خائو سوک

کشور توریستی و زیبای تایلند با داشتن جاذبه های گردشگری و تفریحی فراوان، توانسته نظر گردشگران داخلی و خارجی بسیاری را به خود جذب کند. یکی از معروف ترین تفریحات این کشور، پارک ملی خائو سوک است. اگر شما نیز قصد سفر به تایلند را دارید، ما را در این مقاله از سایت لحظه آخر همراهی کنید با پارک ملی خائو سوک آشنا شوید.

پارک ملی خائو سوک (Khao Sok National Park) در استان سورات تانی تایلند واقع شده است. این پارک جنگلی از جمله سرمایه های ملی کشور تایلند محسوب شده و دارای مساحتی در حدود 739 کیلو متر مربع می باشد. اغلب گردشگرانی که با تور تایلند به این کشور سفر می کنند، یک روز از سفر خود را به طبیعت گردی در آن می پردازند. بنابراین پیشنهاد می کنیم که اگر به تایلند سفر کردید حتما یک روز را در پارک ملی خائو سوک سپری کرده و از مناظر زیبا و حیرت انگیز آن بهره مند شوید.

پارک خائو سوک یکی از قدیمی ترین جنگل ها و مراتع تایلند را در خود جای داده و دارای منابع طبیعی زیبا و تماشایی همچون کوه ها و صخره های آهکی، دریاچه های عمیق، آبشار های مرتفع و سرسبزی بی پایان می باشد که نظر هر بیننده ای را به خود جلب می کند.
گردشگران تور تایلند علاوه بر تماشا و لذت بردن از مناظر دیدنی آن می توانند به تفریحات مهیج بسیاری مثل بازی با فیل ها در طبیعت، قایق سواری در رودخانه سوک، پیاده روی در غار های پر از خفاش و مخوف و همچنین کوه نوردی در آن بپردازند.

نکته جالب دیگر درباره پارک اسرار آمیز خائو سوک این است که در آن انواع گونه های گیاهی و جانوری زندگی می کنند و باعث محبوبیت هر چه بیشتر آن بین گردشگران تور پوکت شده است. از جمله جانورانی که در این پارک زیست می کنند می توان به گربه های وحشی، خوک های خرطوم دراز، گوزن، فیل، گراز و صد ها گنونه پرنده اشاره کرد. در آخر لازم به ذکر است که این پارک ملی حدودا در 150 کیلو متری پوکت واقع شده و یکی از پر باران ترین نواحی کشور تایلند به شمار می رود.
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره پارک ملی خائو سوک

صبوری 10 تیر 97
2
من خودم چند ماه پیش پارک ملی خائو سوک رفتم فوق العاده زیبا و دیدنی بود به همه گردشگران که می خوان برن تایلند بازدید از پارک ملی خائو سوک به شدت پیشنهاد می کنم
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر