ویزای اکراین

تاریخ انتشار : ۱۶ آذر
اکراین یکی از کشورهای زیبا و محبوب اروپای شرقی می باشد که دارای آب و هوایی خوب و معتدل بوده و در سال های اخیر مورد توجه بسیاری از جهانگردان قرار گرفته است. در این بخش از سایت لحظه آخر قصد داریم اطلاعاتی در زمینه ویزای اکراین در اختیار کاربران گرامی قرار دهیم.
هموطنان ایرانی برای سفر به این کشور دیدنی باید ابتدا نسبت به دریافت ویزای اکراین اقدام کنند که به این منظور می توانند به طور شخصی برای گرفتن ویزای اکراین به سفارت این کشور در تهران رفته و برای گرفتن روادید درخواست بدهند، همچنین این امکان وجود دارد که از طریق آژانس های هواپیمایی مطمئن نیز اقدام نمایند. برای دریافت ویزا شخص متقاضی باید در تاریخ اعلام شده در محل مصاحبه حضور پیدا کند و در همان تاریخ به سفارت مراجعه نماید.
گردشگرانی که درخواست ویزای اکراین دارند باید مبلغی مشخص را پرداخت کنند که این مبلغ تحت هیچ شرایطی (حتی رد شدن درخواست ویزا) عودت داده نمی شود. مدت زمان صدور ویزای اکراین طی 15 روز تقویمی از زمان درخواست ویزا، فرم درخواست ویزا و مدارک لازم برای صدور ویزا زمان می برد. در صورت بررسی بیش تر مدارک تعین شده زمان صدور ویزا به 30 روز تقویمی هم می انجامد.
مدارک مورد نیاز مشترک برای دریافت انواع ویزای اکراین :
1. اصل گذرنامه با حداقل 6 ماه اعتبار
2. دو قطعه عکس 4*6
3. دریافت فرم مالی و 3 ماه گردش حساب بانکی به زبان انگلیسی
4. چک ضمانت 15 میلیون تومانی
5. جواز کار و یا گواهی اشتغال به کار ترجمه شده
6. رزرو بلیط رفت و برگشت و واچر هتل و مطابقت آن با تاریخ رفت و برگشت بلیط
همچین ویزای اکراین دارای چند نوع می باشد که شامل :
1. روادید ترانزیتی
روادید ترانزیتی از نوع ویزاهای تیپ B می باشد که مسافران به قصد سفر به کشور سوم باید مدتی را در این کشور بمانند. لازم به ذکر است که بدانید حداکثر مدت زمانی که گردشگران تور اکراین با این نوع ویزای اکراین می توانند اقامت پیدا کنند 5 روز است. ویزای ترانزیتی در مدل های مختلف: سینگل، دبل و چند بار ورود وجود دارد.
2. روادید کوتاه مدت
این ویزای اکراین از نوع ویزاهای تیپ C می باشد که 180 روز اعتبار دارد و به واسطه آن حداکثر 90 روز می توانید در این کشور اقامت پیدا کنید. ویزای کوتاه مدت در مدل های مختلف: سینگل، دبل و چند بار ورود وجود دارد. ویزای کوتاه مدت شامل ویزای زیر می شود:
* ویزای سرمایه گذاری: برای دریافت این ویزا باید مدرکی مبنی بر ثبت سرمایه گذاری بیش از 50 هزار دلار را ارائه دهید.
* ویزای ماموریت های مذهبی: با ارائه ی مدرکی از جانب کلیساها یا مراکز مذهبی موجود در اکراین که هدف از حضور شخص را اعلام کرده باشد، می توانید این ویزای اکراین را دریافت نمایید. لازم به ذکر است که نامه ی وزارت فرهنگ اکراین نیز باید همراه دعوتنامه کلیسا باشد.
* ویزای خصوصی
* ویزای تجاری: برای دریافت این نوع از ویزای اکراین باید دعوتنامه ای از جانب یکی از شرکت های معتبر این کشور برای شما صادر شده باشد.
* ویزای رسمی: برای دریافت این نوع ویزا باید دعوتنامه ای از وزارتخانه و یا مراجع دولتی این کشور یا حتی سازمان های بین المللی موجود در آن را در دست داشته باشید.
* ویزای معالجه پزشکی
* ویزای توریستی: ویزای توریستی برای گردشگران تور اکراین که قصد بازدید از این کشور را دارند صادر می گردد و غیر از موارد خاص قابل تمدید نمی باشد.
قیمت ویزاهای توریستی اکراین بر اساس تعداد روز :
1- ویزای توریستی یک نفره یک بار ورود با اقامت 7 روزه به قیمت 250 دلار
2- ویزای توریستی یک نفره یک بار ورود با اقامت 14 روزه به قیمت 300دلار
3- ویزای توریستی یک نفره یک بار ورود با اقامت بیش از 14 روز به قیمت 380 دلار
لازم به ذکر است که بدانید آن دسته از گردشگران تور اکراین که تمایل به دریافت ویزای توریستی فوری دارند، حدود 85 دلار اضافه تر باید پرداخت کنند.
* ویزای خبرنگاری
3. روادید بلندمدت
این ویزای اکراین برای ورود طولانی مدت به این کشور بوده و با ثبت مدارک صادر می شود که اجازه اقامت و یا سکونت بیش از 90 روز را به مسافران تور اکراین می دهد. روادید بلندمدت از نوع ویزای تیپ A می باشد. کسانی که می خواهند به صورت دائم در این کشور زندگی کنند، ابتدای کار باید برای اقامت موقت خود تقاضای ویزا کنند و وقتی که این نوع ویزای اکراین را دریافت کردند و وارد این کشور شدند، تا 5 سال به صورت سالانه ویزای اقامتشان را تمدید کنند. بعد از گذشت 5 سال با اقامت دائم فرد در این کشور موافقت می شود. آن دسته از افرادی که ویزای بلندمدت دارند، از زمان ورود به این کشور تنها تا 45 روز زمان دارند که با مراجعه با مراکز مربوطه اقامت طولانی خود را قانونی کنند. این ویزای اکراین که شامل ویزای دیپلماتیک، ویزای کاری، ویزای خدمات فنی بین المللی، ویزای تحصیلی، ویزای فرهنگی و ورزشی و غیره می باشد، یک بار ورود است.
یک راه دیگر برای دریافت ویزای اقامت در این کشور، ازدواج با یکی از شهروندان اکراینی می باشد که در این صورت، می توانید از تمامی امکانات و مزایای این کشور (خدمات درمانی، گرفتن ویزا، اشتغال، باز کردن حساب بانکی و غیره) بهره ببرید و همانند شهروندان عادی اکراینی در این کشور زندگی و کار کنید.
ویزای اکراین در مواردی هم به صورت رایگان صادر می شود:
- برای کودکان زیر 6 سال
- برای کارکنان نهادهای بین المللی
- برای اعضای خانواده ی افراد پناهنده
- برای دارندگان گذرنامه دیپلمات
- برای نمایندگان نظامی
آدرس سفارت اکراین در ایران : تهران، میدان ونک، خیابان ونک، پلاک 120
تلفن تماس سفارت اکراین: 02188039476 ، 02188039965 
سفارت اکراین در روزهای 1 شنبه تا 4 شنبه بین ساعات 9 صبح تا 6 بعدازظهر آماده خدمت رسانی به مسافران و گردشگران تور اروپا می باشد. در این بین تحویل گرفتن مدارک به مدت یک ساعت و بین ساعات 3 تا 5 بعدازظهر انجام می شود. 
گزارش مشکل

نظرات کاربران درباره ویزای اکراین

هوداد مرداد 1397
ویزای اکراین رو خود آژانس هواپیمایی برای مسافر تهیه میکنه ؟
امتیاز 5 از 5 | از بین 116 کاربران به ویزای اکراین