ویزای توریستی چین

تاریخ انتشار : ۱۶ آذر

کشور چین یکی از کشورهایی است که در سال های اخیر مورد توجه جهانگردان قرار گرفته است و بسیاری از افراد تمایل دارند تا برای یک بار هم که شده از این کشور خاص و جاذبه های بی نظیرش دیدن کنند. برای سفر به کشور چین باید ویزا داشته باشید. ویزا مدرکی است که در آن تاریخ سفر، طول مدت سفر و زمان بازگشت درج می شود. 

ویزای توریستی چین برای متقاضیانی صادر می شود که به قصد گردشگری و یا دیدار با اقوام خود می خواهند وارد این کشور شوند. با ویزای توریستی چین اجازه اقامت و کار بیشتر از مدت اعتبار را به متقاضی نمی دهند و همچنین روادید توریستی چین تا مدت 6 ماه اعتبار دارد. انقضای ویزا امری مهم و با اهمیت می باشد که گردشگران تور چین باید به آن توجه داشته باشند. یک نکته لازم است بدانید که اگر تا پیش از اتمام انقضای ویزای توریستی چین اقدام به ترک این کشور نکنید، مشمول جریمه های سنگین می شوید، پس تاریخ انقضا را مدنظر داشته باشید تا به این مشکل برنخورید.

درباره روادید تجاری چین شرایط و مدارک مورد نیاز، متفاوت می باشد ولی برای روادید توریستی حضور شخص متقاضی الزامی نمی باشد و مصاحبه ای صورت نمی گیرد. همچنین شما مسافران تور چین می توانید رسیدگی به امور ویزا را برعهده وکیل یا نماینده خود بگذارید که می بایست تمامی مدارک مورد نیاز را به او بدهید تا به همراه داشته باشد. ارسال مدارک به واسطه پست امکان پذیر نمی باشد. برای پرداخت مبالغ لازم باید تا 24 ساعت پیش از ارائه مدارک از طریق شماره حساب ویژه ی سفارت چین نزد بانک شهر اقدام نمایید. مبالغی که بابت دریافت ویزا به حساب سفارت ریخته می شود، تحت هیچ شرایطی عودت داده نمی شود.

یک نکته لازم به ذکر است که مسافران تور چین باید بدانند و آن این است که در ماه هایی که تقاضا برای ویزای توریستی چین زیاد می باشد، امکان دارد بررسی مدارک شما تا چند هفته به طول انجامد، پس برای این که به مشکل برنخورید پس از تعیین تاریخ دقیق سفرتان به سفارت اقدام کنید. 

اول از هر کاری باید ابتدا فرم کشور مورد نظر خود را از سایت کنسولگری چین و یا سفارت آن که در تهران واقع شده دریافت کنید و در دو نسخه تکمیل کنید. حتی اگر بخواهید با خانواده سفر کنید می بایست برای هر شخصی فرم جداگانه ی ویزای توریستی چین را دریافت کرده و تکمیل کنید. لازم به ذکر است که برای دریافت روادید چین می توانید با تحویل دادن مدارک خود به همراه هزینه تعیین شده به کارگزار، این اجازه را بدهید که او به جای شما اقدام به دریافت ویزای توریستی چین کند. کلیه مدارک خواسته شده باید به زبان رسمی و بین المللی انگلیسی ترجمه شده باشد. 

مدارک مورد نیاز برای ویزای توریستی چین عبارت اند از:

1. اصل شناسنامه ایرانی

 2. گذرنامه (پاسپورت): باید تاریخ گذرنامه شما تا 6 ماه پس از صدور اعتبار داشته باشد و کپی از صفحات 1 تا 5 و صفحاتی که در آن مهر روادید خورده الزامی است.

 3.  دو عدد عکس رنگی 4*6 برای هر متقاضی (هنگام مراجعه به عکاسی حتما قید کنید که عکس را برای گذرنامه می خواهید) عکس باید با پس زمینه ی سفید، تمام رخ و مطابق با شکل ظاهری فعلیتان باشد. همچنین طبق مقررات شنگن، عکس شما بر روی برچسب ویزا چاپ می شود.

 4. اگر دعوت نامه از طرف اقوام خود دارید باید آن را به سفارت تحویل دهید.

5. بلیط هواپیما یا رزرواسیون قطعی رفت و برگشت به مقصد چین. در حال حاضر سفارت چین در ایران دو نوع ویزای توریستی چین، با نام های ویزای توریستی چین عادی و ویزای توریستی چین فوری صدور می کند.

6. گواهی معتبر مبنی بر تمکن مالی (حداقل 10 میلیون تومان)

7. تکمیل فرم مربوط به درخواست ویزا

-درخواست برای ویزای خانواده

- درخواست برای ویزای شخصی

- درخواست ویزا برای سفر گروه

8. بیمه نامه مسافرتی

انواع ویزای توریستی چین به شرح زیر می باشد:

-ویزای گروهی عادی با قیمت 100 دلار که صدور آن 8 روز کاری به طول می انجامد.

برای صادر شدن ویزای توریستی گروهی حضور حداقل 5 نفر لازم است که ورود و خروج همگی آن ها در یک زمان انجام می شود.

-ویزای انفرادی عادی با قیمت 115 دلار که صدور آن 10 روز کاری به طول می انجامد.

ویزای توریستی انفرادی تا 30 روز اعتبار دارد.

-ویزای گروهی فوری با قیمت 130 دلار که صدور آن 6 روز کاری طول می کشد.

-ویزای انفرادی فوری با قیمت 175 دلار که صدور آن 3 روز کاری طول می کشد.

-ویزای انفرادی نیمه فوری با قیمت 145 دلار که 7 روز کاری برای صدور آن لازم لازم است.

انواع ویزاهای تجاری چین نیز عبارت اند از:

-ویزای 1 ساله مولتی با قیمت 850 دلار که برای صدور آن 10 روز کاری زمان لازم است.

-ویزای 6 ماهه مولتی با قیمت 700 دلار که صدور آن 10 روز کاری زمان می برد.

برای صدور این ویزا باید لااقل 3 ویزای تجاری داشته باشید.

-ویزای تجاری 3 ماهه دبل با قیمت 500 دلار که صدور آن 10 روز کاری به طول می انجامد.

-ویزای تجاری 3 ماهه سینگل با قیمت 250 دلار که صدور آن 10 روز کاری زمان نیاز دارد.

 صدور ویزای عادی تقریبا دو هفته زمان می برد و ویزای نیمه‌ فوری چهار تا پنج روز کاری زمان نیاز دارد. هزینه صدور ویزای عادی چین برای کودکان متغییر نمی باشد و مسافرانی که می خواهند همراه کودکان خود با تور چین به این کشور سفر کنند، برای آن ها نیز باید همین مقدار را پرداخت نمایند. از تاریخی که کلیه مدارک مورد نیاز ویزای توریستی چین را به سفارت تحویل می دهید از 1 هفته تا 3 هفته طول می کشد تا اعلام کنند واجد شرایط برای سفر به چین هستید یا خیر.

آدرس سفارت چین در ایران به نشانی: تهران، خیابان پاسداران، چهارراه فرمانیه، خیابان نارنجستان هفتم، پلاک 15. شماره تماس: 02122816600. در نظر داشته باشید که هنگام مراجعه به سفارت، از همراه داشتن تلفن همراه و یا کیف دستی خودداری کنید. اگر برای سفر به چین عجله ندارید، بهتر است 1 ماه پیش از سفرتان نسبت به پیگیری مراحل لازم اقدام کنید.

قابل توجه گردشگران تور چین، ممکن است به هنگام ورود به کشور چین، پلیس مرزی از شما مدارک لازمه را(همان مدارکی که برای اخذ ویزا به کنسولگری ارائه دادید) مجددا درخواست کند، پس تمامی مدارک را به همراه داشته باشید تا از ورود شما ممانعت به عمل نیاید.

افرادی که برای رفتن به مقصد سوم مجبور هستند تا کم تر از 1 روز در این کشور بمانند و بعد با پرواز به کشور سوم بروند، نیازی به دریافت ویزای توریستی چین ندارند. 

گزارش مشکل

نظرات کاربران درباره ویزای توریستی چین

صفدری مهر 1397
ویزای توریستی چین چند روزه در میاد ؟ و این که چند درصد ممکن است در بیاد؟بعد یه سوال دیگه مدت اعتبارش چند روزست؟
امتیاز 5 از 5 | از بین 112 کاربران به ویزای توریستی چین