امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به نکات مفید

نکات مفید

امتیاز 5 از 5 | از بین 1690 امتیاز دهنده به نکات مفید

شايد مهمترين نکته اي که بايد در هر سفر در نظر گرفته شود، انتخاب محل اقامت باشد. امروزه در بيشتر نقاط دنيا، اقامتگاه هاي متنوعي براي ميهمانان در نظر گرفته ميشود، از مسافرخانه ها، سوئيتها ويلاها، و هتل آپارتمانها گرفته تا هتلهاي 5 ستاره ي لوکس.

شرايط اقامت در هتل با اقامت در هتل آپارتمانها يا ويلاها تفاوت دارد. اگر بصورت دسته جمعي سفر ميکنيد، به دنبال سفري ارزان هستيد، و يا اينکه ترجيح ميدهيد در طول سفر هم خودتان به آشپزي بپردازيد سوئيتها يا ويلاهاي اجارهاي براي شما مناسب ترند. اما اگر به قصد تفريح و خوشگذراني سفر ميکنيد و ترجيح ميدهيد بجاي آشپزي به گشت وگذار و خريد بپردازيد و در پايان روز به استراحتگاه امن و آرام خود بازگرديد اقامت در هتلها بهترين گزينه براي شماست. با درنظر گرفتن موارد زير مناسبترين محل اقامت را براي خود انتخاب کنيد.


چقدر بودجه داريد؟
مسلماً تعيين کننده ترين نکته در انتخاب هتل، مقدار هزينه ايست که براي آن در نظر ميگيريد. هرچه بودجه ي بيشتري را براي اين کار در نظر بگيريد، محل اقامتتان لوکستر و خدمات و سرويسدهي هتل بيشتر ميشود. معمولاً هتلهاي 3 ستاره به بالا خدمات مناسبي ارائه ميدهند، اما اگر مشکلي در پرداخت هزينه نداشته باشيد، هرچه بيشتر بپردازيد لحظاتي دلچسبتر خواهيد داشت.

هدفتان از سفر چيست؟
با توجه به هدفتان از سفر، معيارهاي انتخاب هتل تغيير ميکند. سفرها را ميتوان به دو دسته ي کلي تقسيم کرد: سفرهاي کاري، و سفرهايي که به قصد تفريح و استراحت صورت ميگيرند. در سفرهاي کاري احتمالاً بيشتر اوقات خود را در اتاق هتل هستيد و يا در حال آماده شدن براي جلسات. بنابراين هتلي را انتخاب کنيد که اتاقهاي بزرگ و جاداري داشته باشد، تسهيلات رفاهي مناسبي ارائه دهد، و آرامش را برايتان فراهم کند.

اگر از آن دسته از گردشگراني هستيد که بيشتر لحظه هاي سفر را به گشت و گذار ميپردازند و فقط به دنبال مکاني امن و آرام براي استراحتند و فرصت استفاده از امکانات هتل را ندارند، انتخاب هتلي ساده با اتاقهاي تميز و آرام براي شما مناسب تر است.

در مقاصدي مانند آنتاليا و کوش آداسي که بيشتر زمان مسافرت در هتل ميگذرد، محوطه ي هتل از اتاقهاي آن مهمترند. بنابراين هتلي که امکانات ورزشي و رفاهي کاملتري داشته باشد در اولويت قرار دارند.

قصد سفر براي چند روز را داريد؟!
هرچه تعداد روزهاي اقامت بيشتر باشد، بالا بودن کيفيت هتل اهميت بيشتري پيدا ميکند. توصيه ما اين است که جاذبه هاي گردشگري، بازارها، و ساير ديدنيهاي مقصد خود را بشناسيد و برنامه اي جامع براي سفر خود داشته باشيد تا بتوانيد برآورد درستي از زمان مورد نياز براي اقامتتان را داشته باشيد. در سفرهاي بيشتر از 4 يا 5 روز ممکن است خستگي و بي حوصلگي به سراغتان بيايد. توجه داشته باشيد که با افزايش روزهاي اقامت، زمان ماندن شما در هتل و اتاقتان بيشتر ميشود. بنابراين هتلي را انتخاب کنيد که سرويس مناسبي داشته باشد، خدمات خانه داري ارائه دهد، همچنين اتاقي را انتخاب کنيد که جادار باشد و در آن احساس راحتي ميکنيد.

موقعيت هتل کجا باشد؟
با توجه به نوع سفرتان، موقعيت هتل خود را انتخاب کنيد: اگر به سفري کاري ميرويد هتلي در نزديکي مرکز شهر يا محل موردنظر خود انتخاب کنيد؛ اگر به سفري تفريحي ميرويد، و قصد گشت و گذار در بازار و ديدنيها را داريد محلي آرام و نزديک به اماکن ديدني و مراکز خريد را انتخاب کنيد. اگر از آن دسته مسافريني هستيد که ترجيح ميدهيد کمتر از تاکسيها در جابه جايي استفاده کنيد نزديکي به ايستگاه هاي حملو نقل عمومي مانند مترو و اتوبوس يکي ديگر از معيارهاي مهم است. فاصله هتل از فرودگاه محل پرواز را هم در نظر بگيريد.
خدمات رايگان
بسياري از خدماتي که از طرف هتل ارائه ميشوند در ازاي پرداخت هزينه اضافي ارائه ميشوند. خدماتي مانند اسپا، باشگاه بدنسازي، اينترنت بيسيم، استفاده از ميني بار اتاق، ساحل اختصاصي، سونا، ترانسفر فرودگاهي و سرويس حمل ونقل درون شهري. معمولاً هرچه هتلي که انتخاب ميکنيد لوکستر باشد خدمات رايگانش بيشتر است. قبل از استفاده از هريک از تسهيلات ارائه شده ابتدا از رايگان بودن آن اطمينان حاصل کنيد.

معمولاً اينترنت بيسيم، سرويس چاي، حوله و شامپوي حمام، و تلفن بصورت رايگان در اختيار مسافرين قرار ميگيرند، اما بازهم کسب اطلاع قبل از مصرف يا استفاده براي پيشگيري از پرداخت هزينه اضافي به شدت توصيه ميشود.

نوع سرويس دهي
سرويسهاي مختلفي از طرف هتل ارائه ميشود که BB (فقط صبحانه)، HB (صبحانه و يک وعده اصلي ديگر)، All-Inclusive (شامل همه چيز)، و UAll-Inclusive (فراتر از شامل همه چيز) پرطرفدارترين آنها هستند. بسته به مقصد موردنظرتان معمولاً نوع سرويسدهي هتلها تغيير ميکند. به عنوان مثال سرويس دهي هتلهاي دبي معمولاً بصورت BB و يا HBاست، اما در آنتاليا و به علت زمان زيادي که در طول روز در هتل ميگذرانيد، خدمات معمولاً به شکل All يا UAll ارائه ميشود. بنابراين با توجه به هدف خود از سفر نوع سرويس موردنظر خود را انتخاب کنيد. اگر در طول روز بيشتر به گشت وگذار ميپردازيد، BB و يا HB برايتان مناسب است، اما اگر قصد داريد بيشتر اوقات خود را در هتل بگذرانيد، هتلي را انتخاب کنيد که سرويس All يا UAll ارائه ميدهد.آيا به همراه کودک به سفر ميرويد؟
بعضي از هتلها بيشتر مناسب زوجهاي جوان و يا گروهي دوستانه است که براي تفريح به سفر آمدهاند. اين هتلها معمولاً قدري پرانرژي تر و شادتر هستند. اگر ترجيح ميدهيد بعد از گشت وگذار روزانه ي خود در محلي آرام به استراحت بپردازيد اين هتلها براي شما مناسب نيستند.

بيشتر هتلهاي 4 يا 5 ستاره امکان نگهداري از کودک را در محيطي مناسب فراهم ميکنند. بنابراين اگر با کودکتان به سفر ميرويد و ترجيح ميدهيد لحظاتي را به دوراز نگراني در استخر هتل بگذرانيد و يا به گردش بپردازيد، هتلهايي را انتخاب کنيد که اين تسهيلات را ارائه ميدهند.

نظرات مردم درباره نکات مفید

دیبا 29 مهر 97
4
نکات مفید بی نهایت به کارم اومد ممنون از راهنمایی خوب و جامعتون
درج نظر

تورهای داخلی

تور کیش 2 خرداد
3 شب
زاگرس زاگرس
تابان تابان
دانیار سفر پارسیان
2 خرداد - 5 تیر

تور شیراز 30 و 31 اردیبهشت
3 شب
تابان تابان
ایران ... ایران ایر
اسطوره بیستون
31 اردیبهشت - 3 خرداد

تور کیش 1 خرداد
5 شب
تابان تابان
تابان تابان
سیف گشت
1 خرداد - 6 خرداد

تور کیش از مشهد 1 و 3 خرداد
3 شب
ایران ... ایران ایر تور
کیش ا ... کیش ایر
اسطوره بیستون
1 خرداد - 4 خرداد

تور کیش 1 و 2 و 3 خرداد
2 شب
زاگرس زاگرس
تابان تابان
اسطوره بیستون
2 خرداد - 5 خرداد

تور کیش 31 اردیبهشت
5 شب
تابان تابان
تابان تابان
دانیار سفر پارسیان
31 اردیبهشت - 5 خرداد

تور قشم 31 اردیبهشت و 2 خرداد
5 شب
زاگرس زاگرس
قشم ا ... قشم ایر
فرجام پرواز کیان
31 اردیبهشت - 7 خرداد

تور مشهد 1 خرداد
4 شب
زاگرس زاگرس
زاگرس زاگرس
گردشگر زمان
1 خرداد - 5 خرداد

تور کیش از شیراز بهار 1400
3 شب
ایران ... ایران ایر
ایران ... ایران ایر
قصر شایان
1 خرداد - 5 خرداد

تور قشم 2 خرداد
3 شب
تابان تابان
تابان تابان
الیما گشت
2 خرداد - 5 خرداد