کلیسای کاشوتی

گرجستان جزو کشورهایست که پیرو دین مسیحی بوده و به همین علت کلیساهای زیادی را در خود جای داده که می توان به کلیسای کاشوتی نیز اشاره کرد. کلیسای کاشوتی در شهر تفلیس که پایتخت این کشور می باشد قرار گرفته که در بین سال های 1904 تا 1910 ساخته شد. معماری و طرح کلیسای کاشوتی از قرون وسطی ای برگرفته شده و طراحان آن از کشورهای گرجستان، آلمان و ایتالیا بوده که این طرح توسط اشراف و بورژوازی گرجستان بنا و افتتاح گردید.


نام این کلیسا از ترکیب دو کلمه گرجی بوجود آمده که به معنای سنگ و زاییدن می باشد و دلیل نام گذاری آن حکایتی از قرن ششم میلادی است که زنی بر این ادعا بود که حامله بوده و بچه آن متعلق به کشیشی به نام دیوید است، دیوید این ماجرا را رد کرده و گفت همان لحظه که این زن بجای بچه سنگ بزاید دروغ کذب آن و بی گناهی من ثابت می شود، پس از مدتی این حرف به حقیقت پیوست و بی گناهی کشیش اثابت شد و از آن زمان نام کلیسا را کاشوتی نهادند، اما چند سال بعد کلیسا به مرور زمان تخریب و سپس ساخته شد.


ظاهر کلیسای کاشوتی که شکلی متفاوت و خاص دارد کاملا به رنگ سفید بوده که جلوه معنوی آن را دو چندان کرده است، همچنین در شب با نوری های زرد رنگی روشن می شود که نمای بی نظیر و زیبایی را به همراه دارد. بخش داخل کلیسای کاشوتی از نقاشی ها و تابلوهای مسیحی استفاده شده به این شکل که در سقف نقاشی هایی که از کتاب مقدس انجیل برگرفته شده و بر روی دیوارها تابلوهایی که داستان ها و ماجراهای این کتاب را بیان می کنند قرار داده شده که فضایی تاریخی و مذهبی را بوجود آوره است. کلیسای کاشوتی روزانه میزبان تعداد زیادی از گردشگران تور گرجستان می باشد که از این کلیسا بازدید می کنند.

گزارش مشکل

نظرات مردم درباره کلیسای کاشوتی

یغمایی 14 مهر 97
2
کلیسای کاشوتی خیلی کلیسا خوب و آرومی هست زمانی که وارد این کلیسا می شوید یه آرامش خاصی رو احساس می کنید
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر