کلیسای صخره ای تفلیس

تفلیس پایتخت کشور گرجستان یکی از دیدنی ترین شهر های توریستی می باشد که مملو از آثار تاریخی با ارزش و با شکوه است در این مطلب قصد داریم گرشگران تور تفلیس را با یکی از پر طرفدار ترین جاذبه های گردشگری به نام کلیسای صخره ای تفلیس آشنا سازیم تا با رفتن به آن جا سفر به تفلیس را تکمیل نمایید پس لحظه آخر را همراهی تا انتها همراهی کنید.
کلیسای صخره ای تفلیس در قسمت غربی کشور گرجستان ، استان ایمرتی نزدیک به شهر چیاتورا در روستایی به نام کاتسخی واقع شده است که بر روی صخره ای آهکی به ارتفاع 40 متر و با مساحت 150 متری بنا گردیده است.وقتی به بالای این صخره می روید کاملا به دره و رودخانه ی زیبا که بیش تر شبیه به جزیره می باشد کاملا اشراف دارید و می توانید یکی از بی نظیر ترین منظره های شهر تفلیس را در این منطقه مشاهده کنید.
کلیسای صخره ای تفلیس به ستون کاتسخی هم مشهور می باشد و برخی از مردم گرجستان این کلیسا را پلکان بهشت می نامند. بنای کلیسای صخره ای در قرن های بین ششم و هشتم میلادی ساخته شده است که در حال حاضر یک راهب گرجی حدود 20 سال است که در این محل زندگی می کند.
نکته ای جالب که هر بیننده ای که در اول این بنا را ببینید هزاران سوال در سرشان به وجود می آید یک اینکه چگونه راهبان خود را به بالای این صخره می رساندند و دوم اینکه مصالح ساخت بنا را به چه روشی توانسته اند به بالای صخره ببرند ، این کار امروزه یکی از دشوار ترین کار ها به شمار می رود چه برسد به هزار سال پیش که امکانات کمتری در اختیار معماران بوده است.
امروزه راهب 59 ساله ای به نام ماکسیم در این کلیسا زندگی می کند که هفته ای دو بار به پایین می آید و با مریدانش صحبت و مراسم دعا را برگزار می کند و همچنین مریدانش هر روز با کابل برای راهب غذا می فرستند.
بازدید از این کلیسا قوانین خاص خودش را دارد یک اینکه بانوان به هیچ عنوان نمی توانند از این کلیسا دیدن نمایند به طور کلی گردشگران خارجی اون هم به تعداد محدود می توانند از این کلیسا دیدن نمایند.
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره کلیسای صخره ای تفلیس

رضوان 10 مهر 97
3
کلیسای صخره ای تفلیس رو در مکان و سایت بسیار زیبا و دیدنی ساختند
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر