مسجد آهی یوسف

📅 انتشار : 1396/06/27 📅 بروزرسانی : 1401/12/03 بازدید : 705

مسجد آهی یوسف
مسجد آهی یوسف
مسجد آهی یوسف
مسجد آهی یوسف

یکی از مسجدهای قدیمی در آنتالیا مسجد آهی یوسف است که اکثر مردم این شهر اعتقاد و علاقه زیادی به این مکان دارند. مسجد آهی یوسف در سال 1249 ساخته شد که اکنون جزو یکی از جاذبه های تاریخی این شهر محسوب می شود. اکثر توریست هایی که به آنتالیا سفر می کنند این شهر را بعنوان تفریحی بودن آن انتخاب کرده اند اما درون این شهر زیبا اماکن تاریخی و قدیمی زیادی هم جای گرفته که کمتر در معرض دید گردشگران تور آنتالیا قرار می گیرند مگر در صورت علاقمند بودنتان به مکان های باستانی تا از این بناهای تاریخی دیدن فرمایید.

معرفی مسجد آهی یوسف

 بسیاری از این بناها در محله های قدیمی و خیابان های کوچک آنتالیا قرار دارند و یافتنشان کمی دشوار بوده به همین علت داشتن یک تور لیدر ماهر برای دیدن از این مکان ها بهترین راه است. مسجد آهی یوسف در محله سلجوق و در کوچه مرمرلی قرار دارد، نمای ظاهری این مسجد ساده و به رنگ سفید بوده و ابعاد مسجد به شکل مربع بزرگی می باشد که چهار طرف آن را با دیواری کوتاه پوشانده اند. فضای داخلی مسجد از زیبایی خاصی برخوردار است که بر روی سقف نقش و نگارهایی از آیات قرآن کریم و کاشی های آبی استفاده شده، همچنین در ساخت آن ستون های زیادی بکار گرفته شده که در سالن اصلی مسجد دو ردیف موازی ستون بلند قرار دارند. 

تجربه سفری هیجان انگیز به شهر ساحلی ترکیه

در قسمت دیگری از مسجد مقبره آهی یوسف قرار دارد که دلیل اصلی ساخت مسجد، نام گذاری آن می باشد، وجود مقبره در این مسجد سبب شده تا مردم شهر آنتالیا اهمیت زیادی برای این مکان قائل باشند و حتی برخی از آنان اعتقاد زیادی به آهی یوسف دارند. این مسجد اکثرا خلوت بوده و گردشگران اندکی از آن بازدید می کنند اما اگر مکان های تاریخی و قدیمی برایتان جذاب هستند مسجد آهی یوسف می تواند بهترین جاذبه برای شما باشد. 

گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است
امتیاز 3.6 از 5 | از 100 کاربران به مسجد آهی یوسف