مسجد آهی یوسف

یکی از مسجدهای قدیمی در آنتالیا مسجد آهی یوسف است که اکثر مردم این شهر اعتقاد و علاقه زیادی به این مکان دارند. مسجد آهی یوسف در سال 1249 ساخته شد که اکنون جزو یکی از جاذبه های تاریخی این شهر محسوب می شود. اکثر توریست هایی که به آنتالیا سفر می کنند این شهر را بعنوان تفریحی بودن آن انتخاب کرده اند اما درون این شهر زیبا اماکن تاریخی و قدیمی زیادی هم جای گرفته که کمتر در معرض دید گردشگران تور آنتالیا قرار می گیرند مگر در صورت علاقمند بودنتان به مکان های باستانی تا از این بناهای تاریخی دیدن فرمایید.


 بسیاری از این بناها در محله های قدیمی و خیابان های کوچک آنتالیا قرار دارند و یافتنشان کمی دشوار بوده به همین علت داشتن یک تور لیدر ماهر برای دیدن از این مکان ها بهترین راه است. مسجد آهی یوسف در محله سلجوق و در کوچه مرمرلی قرار دارد، نمای ظاهری این مسجد ساده و به رنگ سفید بوده و ابعاد مسجد به شکل مربع بزرگی می باشد که چهار طرف آن را با دیواری کوتاه پوشانده اند. فضای داخلی مسجد از زیبایی خاصی برخوردار است که بر روی سقف نقش و نگارهایی از آیات قرآن کریم و کاشی های آبی استفاده شده، همچنین در ساخت آن ستون های زیادی بکار گرفته شده که در سالن اصلی مسجد دو ردیف موازی ستون بلند قرار دارند. 


در قسمت دیگری از مسجد مقبره آهی یوسف قرار دارد که دلیل اصلی ساخت مسجد، نام گذاری آن می باشد، وجود مقبهر در این مسجد سبب شده تا مردم شهر آنتالیا اهمیت زیادی برای این مکان قاعل باشند و حتی برخی از آنان اعتقاد زیادی به آهی یوسف دارند. این مسجد اکثرا خلوت بوده و گردشگران اندکی از آن بازدید می کنند اما اگر مکان های تاریخی و قدیمی برایتان جذاب هستند مسجد آهی یوسف می تواند بهترین جاذبه برای شما باشد. 


امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز مسجد آهی یوسف
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.پنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری