مسجد دو محراب

گرجستان یکی از کشورهای توریستی که امروزه از سوی گردشگران تور گرجستان با استقبال چشمگیری رو به رو شده است دارای جاذبه های گردشگری بی شماری می باشد، از جالب ترین این جاذبه های گردشگری می توان به مسجد دو محراب اشاره کرد. این مسجد همان طور که از نامش مشخص است دارای دو محراب جداگانه می باشد که نمایان گر احترام گذاشتن به عقاید و سنت های یکدیگر می باشند.
یک محراب مخصوص مسلمانان شیعه و محراب دیگر مخصوص مسلمانان سنی ساخته شده است که طی این سال ها مردمان این دو مذهب متفاوت حتی یک بار هم به مشکل برنخورده و با احترام با یکدیگر رفتار کرده اند. البته روایاتی نیز در رابطه با دلیل ساخت مسجد دو محراب گرجستان است که در سال 1957 میلادی زمانی که اقوام کمونیسم روی کار بودند مسجد شیعیان تفلیس را برای ساخت پل متخی بر روی رود کورا تخریب کردند. مسجد دو محراب به دستور سلطان صفوی طراحی و ساخته شده بود. مسجد دو محراب گرجستان تنها مسجدبا دو محراب در تمام دنیا می باشد که برای تمامی گردشگرانی که به تفلیس سفر می کنند بسیار جالب به نظر می رسد و برای همه از مشاهده این مسجد تعریف می کنند.

تا فراموش نشده لازم است بگویم ، پس از تخریب، مسلمانان شیعه ساکن در تفلیس تصمیم گرفتند تا با بزرگان سنی صحبت کنند و در رابطه با این خرابی تدابیری بیندیشند که با مشورت و اجازه بزرگان سنی تصمیم بر این شد که با یک پارچه مسجد را به دو نیم تقسیم کنند و یک محراب جداگانه برای مسلمانان شیعه بسازند تا همه بتوانند با خدای خودشان به روشی که دین و مذهبشان امر کرده ارتباط بر قرار کنند و اعمال دینی شان را انجام دهند. به شما گردشگران عزیز تور گرجستان پیشنهاد می کنم به بازدید از این مسجد بی نظیر بروید و از اتحاد و همبستگی حاکم در این کشور لذت ببرید.
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره مسجد دو محراب

لاله 10 مهر 97
1
مسجد دو محراب خیلی مسجد خاصی هست در مقایسه با دیگر مساجد
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر