چاند بائوری

چاند بائوری یک راه آب تاریخی در راجستان هند می باشد که هم اکنون به عنوان نمونه ای از زیباترین پلکان های جهان مورد بازدید توریست های مختلف قرار می گیرد.
قدمت این چاه به قرن دهم میلادی باز می گردد که اهالی بومی به دلیل کم آبی به فکر حفرِ آن افتادند. از آن جایی که حفر چاه های عمیقی همچون چاند بائوری خطرات جانی به دنبال داشت، تصمیم گرفته شده که آن را به صورت پلکانی و همانند هرمی وارونه بسازند.
پله های این آب انبار قدیمی در دیواره های آن قرار دارد که تعداد کلی آن ها 3500 پله می باشد. البته لازم به ذکر است که بگوییم این سازه غول پیکر هم اکنون کاربرد قبل خود را ندارد و تنها به عنوان جاذبه ای حیرت انگیز توجه توریست های تور هند را به خود جلب می نماید. امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز چاند بائوری
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.پنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری