فرهنگسرای بهشت

📅 بروزرسانی : ۳ دی ۱۳۹۶ بازدید : 791
فرهنگسرای بهشت در سال 1310 ساخته شده و مربوط به دوره اول پهلوی می باشد. این فرهنگسرا مربوط به دوره های قبل دبیرستان مستوفی بوده و بعد از آن به عنوان یک تالار عروسی از آن استفاده می شده است. این عمارت زیبا در خیابان امام خمینی، در غرب بلوار مدرسه قرار دارد که گردشگران تور مشهد به راحتی می توانند به آنجا دسترسی پیدا کنند.

نمایشگاه مفاخر :
این نمایشگاه در مرکز فرهنگسرای بهشت مشهد قرار گرفته است و از جاذبه های دیدنی مشهد به حساب می آید و همچنین شامل نه تندیس از مفاخر مشهد است که با توجه به تلاشهای این مفاخر و همچنین بزرگان آوازه شهر مشهد، در یاد ها و خاطره ها باقی مانده است . این تندیس ها شامل : تندیس شیخ توسی، حاج حسین آقای ملک، شیخ حسنعلی اصفهانی، دکتر مرتضی شیخ، استاد یوسفی، خواجه نصیر الدین توسی، ملا هاشم قزوینی،حکیم ابوالقاسم فردوسی و در نهایت تندیس آیت الله عبادی می باشد.
نمایشگاه منظومه عشق :
در بخش دیگری از فرهنگسرای بهشت، نمایشگاهی وجود دارد که در این نمایشگاه، مخاطب با شش غرفه از وقایع تاریخ ساز، قیام مسجد گوهر شاد، شهدا و فرماندهان غیور شهر و غیره آشنا می شوند.

باشگاه مشهد شناسی :
لازمه بالا بردن حس هویت شهری و همچنین احساس تعلق به شهر در صورتی برای مردم قابل لمس و شدنی است که با تاریخ آداب و سنن آن آشنا باشند، از همین رو مخاطب در باشگاه مشهد شناسی که بخش دیگری از فرهنگسرای بهشت است هویت را به خود اختصاص داده است و مردم را با تاریخ مشهد، گویش مردمان مشهد، اداب و سنن، لهجه، پوشش و غیره آشنا می کند.
دور تا دور فرهنگسرای بهشت را آثار تاریخی با ارزشی پوشش داده است که از جمله آن می توان به نمایشگاه آداب و سنن، نمایشگاه هفت خان رستم، نمایشگاه گذر تاریخ، اتفاقات تاریخی در شهر مشهد اشاره کرد. به گردشگران تور مشهد پیشنهاد میکنیم اگر به شهر مقدس مشهد سفر می کنند حتما از این جاذبه های زیبا در فرهنگسرای بهشت دیدن نمایند.

گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

lahzeakhar.com/Tourist-attractions-full-information/23307-%D9%81%D8%B1%D9%87%D9%86%DA%AF%D8%B3%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D9%87%D8%B4%D8%AA

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به فرهنگسرای بهشت