تور مشهد با قطار

0 تور از 0 آژانس
امتیاز 4.3 از 5 | از 100 کاربر

متاسفانه در حال حاضر در این مسیر تور فعالی وجود ندارد

مشهد یکی از شهرهای شمال غربی ایران است و با بسیاری از شهرهای ایران فاصله زیادی دارد، اما از آنجایی که قطب گردشگری زیارتی ایران محسوب می‌شود، سالانه مسافران زیادی به آن سفر می‌کنند. برای سفر زمینی به مشهد هم می‌توانید از ماشین شخصی استفاده کنید و هم اتوبوس و قطار. سفر با ماشین شخصی یا اتوبوس برای ساعت‌های طولانی بسیار خسته‌کننده است و انرژی شما را می‌گیرد. مثلا اگر از تهران به مشهد سفر کنید، حدود ۱۲ ساعت در راه خواهید بود. تور مشهد با قطار بهترین راه برای سفر زمینی به این شهر است، زیرا در قطار تخت وجود دارد و کوپه‌های آن مانند اتاق هستند؛ در نتیجه شما می‌توانید در طول مسیر استراحت کنید و پر انرژی به مقصد خواهید رسید. در ادامه آنچه لازم است درباره سفر به مشهد با قطار بدانید را ارائه می‌دهیم.

تور مشهد با قطار

تور مشهد - رزرو انواع پکیج های مسافرتی مشهد با امکان مقایسه قیمت ها از آژانس های مختلف

انواع قطارهایی که با آن‌ها می‌توانید به مشهد سفر کنید

قطارهای مشهد تنوع بسیاری دارند و با هزینه‌های مختلف به مسافران خدمات می‌دهند. بعضی از آن‌ها تنها در خطوطی مثل تهران- مشهد یا اصفهان- مشهد فعالیت می‌کنند و بعضی دیگر در تمام خطوط راه‌آهن منتهی به مشهد، فعالیت دارند. در ادامه انواع قطارهایی که در خطوط ریلی مشهد فعالیت می‌کنند را معرفی می‌کنیم.

قطارهای لوکس مسیر مشهد:

 • قطار فدک
 • قطار زندگی
 • قطار نورالرضا

قطارهای معمولی برای مسیر مشهد:

 • قطار غزال
 • قطار غدیر
 • قطار سیمرغ

قطارهای اقتصادی برای مسیر مشهد:

 • قطار سالنی
 • قطار اتوبوسی

تور مشهد با قطار از تهران

فاصله راه‌آهن تهران- مشهد تفاوت چندانی با فاصله جاده‌ای بین دو شهر، اختلاف چندانی ندارد. قطار تهران- مشهد، این فاصله ۹۰۰ کیلومتری را طی ۱۰ الی ۱۱ ساعت طی می‌کنند. سرویس‌های ریلی تور مشهد با قطار از تهران با انواع قطارهای عادی، سریع‌السیر، غزال و ۵ ستاره برگزار می‌شود. قیمت این قطارها با یکدیگر متفاوت است، همچنین قطارهای سریع‌السیر مسافت تهران- مشهد را در مدت زمان کوتاه‌تری طی می‌کنند. ایستگاه‌های بین تهران و مشهد شامل ایستگاه سمنان، شاهرود، نقاب و نیشابور هستند.

سفر به مشهد با قطار از سایر شهرها

ایستگاه راه‌آهن مشهد به شهرهای مختلفی راه دارد و در مسیرهای مختلفی به صورت رفت و برگشت سرویس می‌دهد. شما امکان سفر به مشهد با قطار از شهرهایی که در ادامه نام می‌بریم را دارید:

 • اصفهان
 • تبریز
 • طبس
 • اهواز
 • قم
 • زنجان
 • بندرعباس
 • ساری

ساکنین سایر شهرها نیز برای سفر به مشهد با قطار، می‌توانند خود را به یکی از ایستگاه‌های راه‌آهن در شهرهایی که پیش از این نام بردیم، برسانند و سپس به مشهد بروند.

سفر به مشهد با قطار از شهرهای مختلف بهتر از مسافرت شخصی با قطار است؛ زیرا تور بلیط رفت و برگشت شما را به همراه اقامتگاه برایتان رزرو می‌کند و دغدغه‌ای بابت این موارد نخواهید داشت؛ اما در صورت مسافرات شخصی ممکن است در زمان مورد نظرتان بلیط قطار وجود نداشته باشد و در رفت و برگشت با مشکل مواجه شوید.

تور زمینی مشهد _ برگزاری پکیج های متنوع با قطار و با اتوبوس از همه شهرها + با امکان مقایسه قیمت 

قیمت تور مشهد با قطار

هزینه سفر به مشهد با قطار در بازه‌های زمانی مختلف، کاهش و افزایش پیدا می‌کند؛ نرخ تورها همچنین به خدماتی که رزرو می‌کنید بستگی دارد. قطارهای سریع‌السیر و ۵ ستاره هزینه بیشتری نسبت به قطارهای معمولی دارند و هزینه قطارهای معمولی هم از قطارهای اتوبوسی صندلی‌دار بیشتر است. تنوع قطارها در خطوط ریلی ایران به شما کمک می‌کند متناسب با بودجه‌تان تور مناسب را رزرو کنید. توصیه ما به شما این است که تنها قطارهای تخت‌دار را برای سفر به این شهر انتخاب کنید تا در طول سفر راحت باشید.

از دیگر معیارهای تعیین هزینه سفر به مشهد با قطار، هزینه اقامتگاه است. اقامتگاه‌های مشهد در انواع سوئیت، هتل آپارتمان، هتل و مهمان‌پذیر موجود هستند. این اقامتگاه‌ها خدمات گوناگونی به مسافران ارائه می‌دهند و هزینه‌های متفاوتی هم دارند.

در لحظه آخر می‌توانید تورهای مشهد با قطار را با بهترین قیمت رزرو کنید. در این سایت علاوه بر تورهای معمولی، تورهای لحظه آخری هم ثبت می‌شود؛ این تورها بین دو تا سه روز بعد برگزار می‌شوند و برای تکمیل ظرفیت، قیمت مناسب‌تری خواهند داشت.

سفر به مشهد با قطار چارتر

بلیط‌های قطار چارتر با مشهد قیمت مناسب‌تری دارند، اما کمیاب هستند! البته اگر پیگیر لحظه آخر باشید، به محض موجود شدن بلیط قطار چارتری، خبر آن را دریافت می‌کنید و امکان رزرو خواهید داشت. خدمات قطارهای چارتری تفاوتی با سرویس‌های برنامه‌ای ندارد، این قطارها توسط تور لیدرها یا آژانس‌های گردشگری رزرو می‌شوند . مسافران بلیط را از این افراد یا مراکز می‌خرند. به همین دلیل امکان خرید با قیمت مناسب‌تر وجود دارد. فروش بلیط قطار در سایت راه‌آهن، مطابق با قیمت‌های مصوب انجام می‌شود، اما بلیط‌های چارتری مطابق با استراتژی‌های قیمت‌گذاری آژانس گردشگری مورد نظر به فروش می‌رسند.

اختلاف قیمت سفر با قطار و هواپیما به مشهد

بدیهی است که هزینه سفر با قطار از مشهد ارزان‌تر از تور هوایی به این شهر خواهد بود، اما بعضی از مسافران نمی‌دانند این اختلاف قیمت چقدر است. آیا این اختلاف قیمت ارزش این را دارد که به جای یک سفر دو ساعته، ۱۱ ساعت را در مسیر بمانید؟ بیایید این دو تور پرطرفدار مشهد را باهم مقایسه کنیم.

قیمت تور مشهد با قطار معمولا 25 درصد ارزان‌تر است. نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که قیمت بلیط هواپیما در روزهای پیک مسافر، افزایش پیدا می‌کند اما قیمت بلیط قطار معمولا ثابت می‌ماند و سالانه یک یا دو بار افزایش قیمت دارد. بنابراین در روزهای پرمسافر، اختلاف قیمت تور هوایی و تور زمینی با قطار ممکن است به ۴۰ درصد هم برسد.

مدت زمان سفر به مشهد با هواپیما (از فرودگاه مهرآباد تا فرودگاه مشهد) یک ساعت و نیم الی دو ساعت است، اما اگر معطلی‌های قبل و بعد از پرواز به همراه مسیری که تا فرودگاه در پیش دارید را هم در نظر بگیریم، بین ۶ الی ۸ ساعت در مسیر خواهید بود. قطار تهران- مشهد، همانطور که پیش از این گفتیم، حدود ۱۰ الی ۱۱ ساعت در مسیر است؛ با احتساب معطلی‌هایی که در مسیر وجود دارد،‌ شما طی ۱۵ ساعت به مشهد می‌رسید. 

با توجه به این شرایط انتخاب کنید که کدام یک برای شما مناسب‌تر است، سفر به مشهد با قطار یا تور هوایی. بعد از انتخاب هم در سایت لحظه آخر برای رزرو تور در زمان مورد نظرتان اقدام کنید.

تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است