کلان شهر دهلی

تاریخ انتشار : ۱۶ آذر
شهر دهلی یکی از مهم ترین و دومین شهر بزرگ هندوستان بوده که دهلی نو پایتخت کشور هند هم، بخشی از این شهر می باشد. همان طور که می دانید، هندوستان کشوری پر جمعیت است و طبیعتا افراد زیادی کلانشهرها و شهرهای مهم را برای زندگی انتخاب می کنند. طبق سرشماری های صورت گرفته جمعیت این شهر در حدود 22 میلیون نفر بود. مردم این شهر دارای مذاهب مختلفی هستند و به خوبی در کنار هم زندگی می کنند. شهر دهلی تقریبا 5000 سال قدمت دارد و تا به امروز 11 بار خراب شده و مجدد ساخته شده است. جالب است بدانید که این شهر کهن ترین ناحیه مسکونی دنیا بوده که همچنان هم قابل سکونت می باشد.
دهلی در شمال هند قرار گرفته و ارتفاع آن از سطح دریا حدود 240 متر است. وسعت کلی این شهر تقریبا 1483 کیلومتر مربع می باشد. دهلی از سمت شرق با ایالت اوتارپرادش، از نواحی دیگر به ایالت هاریانا هم مرز است و به طور کلی بر روی جلگه رود گنگ واقع شده است. آب و هوای این شهر چندان تمیز و مناسب نیست و به دلیل سوخت نامناسب و تعداد بی شمار خودرو، هوای آن آلوده می باشد. بین ماه های فروردین تا مهر هوای دهلی بسیار گرم بوده و در ماه های آبان تا اسفند گردشگران تور دهلی شاهد هوایی نسبتا سرد می باشند. 
شهر دهلی تلفیقی از جامعه مدرنیته و سنتی می باشد که هنگام سفر با تور دهلی می توانید از نزدیکی شاهد آن باشید. این شهر از نظر اقتصادی جایگاهی ویژه داشته و همچنین یکی از مراکز اصلی فرهنگی در هند به شمار می رود. حمل و نقل عمومی در دهلی به وسیله قطار، اتوبوس، ریکشا، مترو و تاکسی انجام می شود که گردشگران تور هند می توانند از آن بهره مند شوند.
برخی از مکان های گردشگری مهمی که در این شهر وجود دارد عبارت اند از: قلعه سرخ، مسجد جامع دهلی، قطب منار، دروازه هند و قلعه پورانا کیلا. 
گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است
امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به کلان شهر دهلی