همه چیز درباره گوا

تاریخ انتشار : ۱۶ آذر
گوا، شهری بندری و ایالتی که در حاشیه جنوب غربی کشور هندوستان واقع شده است. زبان رسمی مردم گوا، هندی است اما اکثر بومیان این شهر به زبان انگلیسی مسلط اند، جمعیت این کشور چیزی بالغ بر 1 میلیون و 500 نفر می باشد. واحد پول کشور هند، روپیه نام دارد. این شهر مساحتی بالغ بر 3800 کیلومتر مربع دارد. هند معجونی از ادیان مختلف و فرقه ‌های مذهبی گوناگون است که اغلب آن‌ ها از هندوئیسم، اسلام و آیین بودایی نشات گرفته‌اند. حدود 81.3% مردم هند پیرو آئین‌های هندو و حدود 13.5% مسلمان، حدود 2.2% مسیحی و 2% سیک دارد. 
هند اگرچه زادگاه آئین بودا بوده، اما جمعیت بودائیان هند در حال حاضر تنها حدود 0.8% برآورد می‌شود. گوا با این که کوچکترین ایالت هندوستان می باشد اما در آمد سرانه مردمان این شهر از سایر شهر های هندوستان بیشتر است. توریسم ، ماهیگیری و معادن آهن اساس اقتصاد گوا را تشکیل می دهند. گردشگران تور گوا باید توجه داشته باشند که آب و هوای گوا در ماه های می (اردیبهشت) تا آگوست (شهریور) دارای آب و هوای بسیار گرم و حتی غیر قابل تحملی می باشد، سفر به این شهر در این ماه ها بسیار دشوار است. گوا در ماه می گرم ترین هوا را تجربه می کند، که به حدود 35 درجه سانتی گراد می رسد. ماه سرما در این شهر از اواسط دسامبر تا اواخر فوریه است که در شب ها درجه حرارت به حدود 20 درجه سانتی گراد می رسد.
برخی از سواحل زیبای این کشور عبارت است از : 
1. ساحل Agonda
2. ساحل Palolem
3. ساحل Cavelossim
4. ساحل Mandrem
5. ساحل Varca
6. ساحل Benaulim
7. ساحل Utorda
8. ساحل Arambol
تندیس گاندی در گوا، کلیسای سنت فرانسیس، کلیسای جامع گوا، سنت آگوستین بازار مارگو، کلیسای مارگو، کلیسای سنت آندرو،معبد ماهاسیا، کلیسای پتناجیم، بازار ماپوسا و بازار آنجونا از مراکز دیدنی منطقه گوا به‌ شمار می‌روند.
گزارش مشکل

نظرات کاربران درباره همه چیز درباره گوا

مازیار تیر 1397
من عید پارسال گوا رفتم خیلی خوب بود بدی که داشت غذا هاشون بود که اصلا باب میل من نبود و نتیجش این بود که 4 کیلو وزنم کم شد
امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به همه چیز درباره گوا