مادرید مهم ترین شهر اسپانیا

تاریخ انتشار : ۱۶ آذر
مادرید مهم ترین و بزرگترین شهر اسپانیا به حساب می آید که از سده شانزدهم پایتخت آن می باشد. این شهر در تاریخ اسپانیا به اندازه شهرهای بارسلون، سویا و والنسیا پراهمیت نبوده ولی امروزه از نظر اقتصادی و سیاسی نقش به سزایی در این کشور ایفا می کند.
قدمت این شهر به سال 560 میلادی بازمی گردد. مساحت تقریبی شهر مادرید 605 کیلومتر مربع است که از این نظر سومین منطقه کلان شهری در اتحادیه اروپا به شمار می رود. جمعیت این شهر حدود 3.1 میلیون نفر است که اغلب آن ها اهالی بومی هستند. ارتفاع این شهر از سطح دریا حدود 670 متر است، آب و هوای آن مدیترانه ای بوده و دارای زمستان های سرد و تابستان های گرم می باشد که اکثر گردشگران تور مادرید فصل تابستان و بهار را برای سفر انتخاب می کنند.
معماری مدرن و بی نظیر این شهر در ساختمان های آن مشهود است، البته بناهای تاریخی فراوانی هم در شهر مادرید وجود دارد. زبان رسمی در شهر مادرید اسپانیایی بوده و واحد پول آن یورو است، ساعت رسمی مادرید 2 ساعت و 30 دقیقه از تهران عقب تر می باشد.
این شهر دانشجوهای زیادی دارد و بسیاری از افراد فرهیخته در دانشگاه های معتبر و باکیفیت این شهر فارغ التحصیل شده اند. جالب است بدانید که نماد رسمی مادرید، خرسی تکیه داده به یک درخت می باشد. یکی از بزرگ ترین استخرهای جهان (استخر آکوازور) در این شهر وجود دارد که در فصل تابستان مملو از گردشگران تور مادرید می شود.
*جاذبه های گردشگری
برخی از مهم ترین مکان های توریستی مادرید که مورد توجه گردشگران تور اسپانیا قرار گرفته عبارت اند از:
-موزه ملی و هنری سوفیا
-پارک سلطنتی
-بازار ال راسترو
-گران بیا
-پلازا د اسپانیا
-موزه پرادو
-کلیسای جامع آلمودنا
-میدان پلازا
-پارک بازنشستگی
-دروازه آلکالا 
 
گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است
امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به مادرید مهم ترین شهر اسپانیا