دروازه خورشید مادرید

بزرگترین شهر اسپانیا جاذبه های بی نظیری را در خود جای داده که هر یک جذابیت های خاص خودش را دارد.
دروازه خورشید مادرید در واقع یک میدان بوده که از مهم ترین نقاط این شهر به حساب می آید و در صفر کیلومتر شبکه شعاعی جاده اسپانیا قرار گرفته، این مکان مقیاسی برای انداره گیری مسیرهای مهم اسپانیا می باشد. یک تخته سنگ در بخشی از کف پوش این میدان معروف قرار دارد که صفر کیلومتر بر روی آن حک شده است.
در بخش شمالی میدان دروازه خورشید مادرید، مجسمه خرسی با ابعاد قابل توجه در حال میوه خوردن از درخت توت فرنگی وجود دارد که توجه گردشگران تور مادرید را به خود معطوف کرده، همچنین در بخش جنوبی هم مجسمه شاه کارلوس سوم سوار بر اسب قرار گرفته که هر دو از مظاهر اشرافی اسپانیا محسوب می شوند.
این میدان در گذشته محل یکی از دروازه های شهر مادرید بوده که مزین به تصویر خورشید بود و شکل ظاهری آن در سال های 1854 تا 1860 طراحی شده است. میدان دروازه خورشید یا میدان سول دارای ساعتی می باشد که هرساله مردم مادرید در این مکان سال نو را آغاز می کنند و طبق آیین سنتی خود، همزمان با صدای زنگ 12 حبه انگور می خورند. بسیاری از افراد بومی و حتی توریست ها در این جشن بزرگ به رقص و پایکوبی می پردارند.
وجود تعداد بی شمار مغاره ها در اطراف میدان دروازه خورشید مادرید، نشان از اهمیت بالای آن می دهد. کافه ها و رستوران های باکیفیتی که در این میدان قرار دارد، نظر گردشگران تور مادرید را به خود جلب کرده و آن ها می توانند نوشیدنی ها و غذاهایی متنوع و لذیذ را در آن ها میل کنند.
لازم به ذکر است که بگوییم یکی از قدیمی ترین کلیساهای مادرید که "سان خینس د آریس" نامیده می شود نیز در میدان دروازه خورشید مادرید قرار دارد و گردشگران تور اسپانیا می توانند از آن بازدید کنند.
آدرس: اسپانیا/ مادرید/ پلازا مایور 
گزارش مشکل
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما