درباره هانگژو چین

تاریخ انتشار : ۱۶ آذر
در مرکز استان ژجیانگ شهری با مساحتی حدودا 1684000 و جمعیت 8844400 نفر به نام هانگزو در قسمت شرقی کشور چین واقع شده است.
از همسایه های شهر هانگزو می توان به شهرهای شانگهای، تایجو، نانتونگ، نینگبو، ووشی، جینهوا، نانجینگ اشاره کرد. ادیان رایج در این شهر شامل مسیحیت، کنفوسیانیسم، بودائیسم تعداد کمی از یهودیان و اسلام می شود. زبان رسمی مردم این شهر چینی است.
برترین جاذبه های شهر هانگزو شامل دریاچه زیبای وست، یکی از نمونه های بی نظیر معماری معبد یوفی، در هشت کیلومتری شهر هانگزو منطقه بتکده های زیبا، یکی از با شکوه ترین اماکن تاریخی این شهر معبد لینگین، خیابان قدیمی و زیبا کینگ هفانگ که بازدید از آن جزء لازمه های سفر به شهر هانگزو می باشد، مجموعه از با کیفیت ترین ابریشم های جهان متعلق به هانگزو می باشد که در موزه ملی ابریشم چین نگهداری می شود، کوه های با شکوه و استوار موکان در 50 کیلومتری شهر این شهر و چشمه ی ببر نیز از دیگر جذایبت های شهر هانگزو می باشد.
آب وهوای شهر هانگزو در دسته نیمه گرمسیری و مرطوب به حساب می آید که زمستان های خشک و سرد و تابستان های فوق العاده گرم و مرطوب از ویژگی های جوی این شهر به شمار می آید.
از غذا های محلی و لذیذ این شهر که مسافران تور هانگزو می توانند برای وعده غذایی خود انتخاب کنند توان به میگو سرخ شده با برگ چای لانگ جینگ، مرغ پخته در توپ خاک رس و ماهی وست لیک با سس سرکه  اشاره کرد.
و در آخر به شیرین ترین قسمت سفر یعنی خرید سوغاتی خواهیم رسید همان طور که در ابتدا متن به آن اشاره کردیم این شهر دارای مرغوب ترین نوع ابریشم جهان است از این رو محبوب ترین سوغاتی های این شهر پارچه های ابریشمی، چترهای ابریشمی و هر کالایی که در آن  ابریشم به کار رفته است می باشد. بادبزن های چینی، چوب های مخصوص غذا در آسیا شرقی یا همان چاپستیک و چای لانگ جینگ از دیگر سوغاتی های این شهر به حساب می آید که مسافران تور هانگزو می توانند آن ها را تهیه کنند.
 
گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است
امتیاز 5 از 5 | از بین 101 کاربران به درباره هانگژو چین