معبد یوفی


شهر هانگزو در کشور چین به دلیل همجوار بودن با طویل ترین کانال چین و داشتن مناظر طبیعی زیبا و چشم نواز، نظر بسیاری از جهانگردان را به خود جلب کرده است. علاوه بر منظره های زیبایی که دارا می باشد، جاذبه های گردشگری بی نظیری را در دل خود جای داده است. یکی از مکان های دیدنی این شهر معبد یوفی نام دارد که در جنوب تپه کیوکسیا قرار گرفته است.
معبد یوفی از معابد مجلل این شهر به شمار می آید که در سال 1221 برای ارج نهادن به مقام "سرتیپ یوفی" بنا شد و امروزه مورد بازدید بسیاری از گردشگران تور هانگزو قرار می گیرد. یوفی از جمله نظامیان شجاع و دلیر چین بود که در مقابل حملات قوم تاتار دلاورانه به دفاع از کشورش پرداخت ولی طبق دسیسه هایی او را متهم به خیانت کردند و به دلیل همین افترا، او را به همراه پسرش در سال 1142 دار زدند. سال ها بعد از این افترا پرده برداشتند و مشخص گشت که یوفی نه تنها خیانت نکرده، بلکه جوانمردانه به دفاع پرداخته و سرانجام معبدی را به نام او ساختند که هم اکنون روح او در آن آرام گرفته است.
گردشگران تور هانگزو هنگام ورود به معبد یوفی با مجسمه ای که برای بزرگداشت این سرتیپ ساخته اند، مواجه می شوند این مجسمه با یک کلاه و چکمه های نظامی تزئین شده است. سقف های معبد یوفی مزین به تعدادی پرنده درنا می باشد که جلوه ی خاصی به آن بخشیده اند. همچنین پلاک های حکاکی شده با ارزشی در این معبد وجود دارد که مربوط به سال های 907 تا 960 می باشد و تماشای آن ها گردشگران تور چین را شگفت زده می کند.
در اطراف معبد یوفی درخت هایی قرار گرفته که جلوه ی زیبایی به آن بخشیده است. معماری این معبد نیز کاملا نشانگر معماری زیبای چینی می باشد. 
گزارش مشکل
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما