آشنایی با شهر کی یف

تاریخ انتشار : ۱۶ آذر
کی یف پایتخت کشور اکراین می باشد که بزرگ ترین شهر آن هم محسوب می شود و مرکز فعالیت های هنری، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی اکراین می باشد و جایگاه ویژه ای در این کشور دارد. زیبایی های این شهر به اندازه ای چشم نواز است که آن را شهر باغ می نامند.
یکی از جلوه های بی نظیر این شهر عبور رودخانه دنیپز از میان شهر بوده که آن را به دو نیمه شرقی و غربی تقسیم کرده است. مساحت کلی شهر کی یف در حدود 840 کیلومتر مربع و ارتفاع آن از سطح دریا 324 متر می باشد. طبق سرشماری های صورت گرفته، جمعیت این شهر در حدود 2850000 نفر است. بزرگترین شهر اکراین در رده هفتم فهرست شهرهای پرجمعیت اروپا قرار دارد. بر اساس شواهد، گفته می شود کی یف در اواخر قرن هفتم به وجود آمده است. اغلب مردمی که در این شهر زندگی می کنند پیرو دین یهودی هستند و تعدادی کلیسا نیز برای آن ها ساخته شده تا به راحتی بتوانند به راز و نیاز بپردازند. زبان رسمی در این شهر اکراینی و واحد پول آن گریونا است. این شهر حدود 1 ساعت و 30 دقیقه با تهران اختلاف ساعت دارد.
شهر کی یف سیستم حمل و نقل عمومی پیشرفته ای دارد و دارای خط مترو نیز می باشد که در حال حاضر 3 خط و 52 ایستگاه را پوشش می دهد. آثار بی نظیری در این شهر وجود دارد که گویای تاریخ آن است و گردشگران تور کی یف از بازدید آن ها لذت می برند.
پایتخت اکراین دارای آب و هوایی سرد و قاره ای بوده و تقریبا در هر فصلی گردشگران تور کی یف به آن سفر کنند، با هوایی خنک روبرو می شوند. بهترین زمانی که گردشگران تور اکراین می توانند به این شهر سفر کنند، اردیبهشت تا شهریور است. 
گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است
امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به آشنایی با شهر کی یف