هزینه حمل و نقل در پرتغال

پرتغال کشوری است که به وسایل حمل و نقل عمومی که دارد معروف می باشد که به موجب آن، هزینه حمل و نقل در پرتغال بسته به نوع وسایل نقلیه مورد استفاده، متغیر است. در این مطلب به بررسی هزینه حمل و نقل در پرتغال می پردازیم.
پرتغال یکی از کشور های جنوب غربی اروپا است که به لطف جاذبه های گردشگری، بافت تاریخی و تفریحات آبی مختلف، سالانه میزبان میلیون ها گردشگر از سراسر دنیا می باشد. یکی از مسائل مطرح در پرتغال بویژه شهر لیسبون، توریستی ترین شهر پرتغال، حمل و نقل عمومی است.
یکی از محبوب ترین وسایل حمل و نقل عمومی در پرتغال، تراموا است. تراموا نوعی قطار شهر کوچک است که به لطف دسترسی به اکثر نقاط شهر با استفاده از 5 مسیر اصلی، در میان مردم و گردشگران از محبوبیت بالایی برخوردار بوده و باعث شده یکی از جاذبه های گردشگری شهر هم شناخته شود.
به دلیل اینکه اکثر گردشگران تور پرتغال با استفاده از هواپیما به پرتغال سفر می کنند، همواره قصد دارند تا بعد از یک پرواز طولانی با استفاده از تاکسی های نزدیک فرودگاه به مقصد مورد نظر برسند اما لازم به ذکر است اکثر تاکسی های فرودگاه از گردشگرانی که با پرتغال آشناییت ندارند سواستفاده کرده و مبالغ بالایی را دریافت می کنند و برخی هم از دستگاه های تاکسی متر استفاده می کنند که باز هم برای گردشگران گران تمام می شود.
استفاده از خدمات اتوبوسرانی هزینه ای کمتر از تاکسی دارد اما دسترسی های آن کمتر از ترامودا است و جالب است بدانید اتوبوس های پرتغال با فاصله های زمانی منظم به ایستگاه می رسند.
اما استفاده از مترو هزینه سفر به پرتغال را بسیار کاهش می دهد. گردشگران تور پرتغال می توانند با استفاده از مترو علاوه بر دسترسی به اکثر نقاط مختلف شهر، در کاهش زمان، آلودگی و هزینه هم به میزان قابل توجهی صرفه جویی کنند.
 

گزارش مشکل

نظرات مردم درباره هزینه حمل و نقل در پرتغال

میثم 29 مرداد 97
0
هزینه حمل و نقل در پرتغال زمانی صرف می کنه از وسایل عمومی استفاده کنید
درج نظر