فستیوال های ایروان

📅 انتشار : 1399/09/16 📅 بروزرسانی : 1402/04/14 ⏱ مطالعه : 4 دقیقه بازدید : 710
روز استقلال
موسالر
فیلم زرد آلوی طلایی

فستیوال روز استقلال ارمنستان

مردم ارمنی هر سال در روز 2 سپتامبر استقلال کشورشان را از جماهیر شوروی جشن می گیرند.در این روز همه ی مردم ارمنستان به بیرون آمده و آتش بازی و غذا های خیابانی و محلی می خورند و مشغول آواز خواندن و رقص می شوند.یکی از نمایش های جالب در این روز رژه های نظامی مختلف و بزرگ در میدان ارمنستان می باشد که طرفداران زیادی دارد.اگر دلتان می خواهد در یکی از بهترین فستیوال های ایروان شرکت کنید برای سفرتان برنامه ریزی کنید که در این تاریخ در تور ایروان حضور داشته باشید.
 
فستیوال روز استقلال ارمنستان

فستیوال موسالر ارمنستان

این جشن در دهکده ای کوچکی نزدیک به ایروان نام موسالر  در تاریخ 21 سپتامبر هم زمان با فستیوال روز استقلال برگزار می گردد با این تفاوت که این جشن تا روز بعد هم ادامه دار می باشد. این جشنواره یکی از محبوب ترین فستیوال های ایروان به شمار می رود که به پاس داشتن شجاعت روستاییانی که در سال 1915 در مقابل ترک ها مقاومت کردند.در این جشن مردم موسالر اواع غذا های محلی و خوشمزه را می پزند و مشغول رقص، آواز و آتش بازی می شوند.
سفر به پایتخت زیبای ارمنستان!
 
فستیوال موسالر ارمنستان

جشنواره فیلم زرد آلوی طلایی

یکی دیگر از فستیوال های ایروان جشنواره فیلم زرد آلوی طلایی است که از سال 2004 شروع به کار کرده و در سال 2011 فیلم جدایی نادر از سیمین برنده زرد آلوی این جشنواره شد.این جشنواره معمولا هر سال در ماه جولای در ایروان برگزار می گردد.از جذابیت های این جشنواره نمایش فیلم های مختلف از فرهنگ های مختلف می باشد که هر ملیتی را به سمت خود جذب می کند. اگر به سینما و فیلم های سینمایی علاقه مند هستید به هیچ عنوان آن را از  دست ندهید به جرات می توان گفت این جشنواره یکی از بهترین فستیوال های ایروان به شمار می رود.
 
جشنواره فیلم زرد آلوی طلایی
گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است
امتیاز 5 از 5 | از 101 کاربران به فستیوال های ایروان