جاذبه های گردشگری ازمیر

شهر ازمیر یکی از شهرهای گردشگری ترکیه است که جاذبه های گردشگری جذابی دارد، در این بخش از سایت لحظه آخر قصد داریم تا تعدادی از این جاذبه ها را برای کاربران گرامی سایت معرفی کنیم.
یکی از جاذبه های گردشگری ازمیر که نزد گردشگران تور ازمیر محبوبیت زیادی دارد شهر باستانی افسوس می باشد که حدود 6 هزار سال قبل از میلاد بنا شده است. این شهر زمانی دومین شهر بزرگ جهان به شمار می رفت. ویرانی های این شهر بسیاری از علاقه مندان به تاریخ را وسوسه می کند تا از این منطقه بازدید کنند.
یکی از میدان های معروف و مهم شهر ازمیر که در خیابان آتاتورک قرار دارد میدان کناک است که مورد توجه گردشگران تور ازمیر واقع شده است. در این میدان یک برج ساعت قرار دارد که یکی از سمبل های کشور ترکیه بوده و همین امر سبب شهرت آن گشته است. همچنین لازم به ذکر است که بسیاری از بناهای مهم شهر نیز در این میدان قرار دارد.
یکی دیگر از جاذبه های گردشگری ازمیر کادیفه کاله این شهر می باشد که تعداد زیادی از گردشگرانی که با تور ازمیر به این شهر سفر می کنند از آن بازدید به عمل می آورند. نام دیگر این جاذبه قلعه پاگوس می باشد. قلعه پاگوس حدود 190 متر ارتفاع دارد و در طول سال ها تغییرات زیادی پیدا کرده است.
نمونه دیگری از جاذبه های گردشگری ازمیر که مورد استقبال گردشگران تور ترکیه قرار گرفته است شبه جزیره چشمه ازمیر می باشد. این جاذبه را دریای اژه احاطه کرده و بر زیبایی آن افزوده است. در این مکان اقامتگاه ها، مراکز خرید، چشمه های درمانی و گرماب هایی وجود دارد که جهانگردان می توانند در آن ها اوقا خوشی را سپری کنند. 
گزارش مشکل
درج نظر