قدیمی ترین دریاچه جهان

خوب است بدانید قدیمی ترین دریاچه جهان در کشور روسیه واقع شده است و امروزه ‏یکی از جاذبه های این کشور زیبا محسوب می باشد در این مقاله با ما همراه باشید تا ‏قدیمی ترین دریاچه جهان یعنی دریاچه بایکال را به شما معرفی کنیم.
دریاچه بایکال در قسمت سیبری کشور روسیه واقع شده است و قدمت آن به حدود 25 ‏میلیون سال پیش باز میگردد. این دریاچه منحصر به فرد بر اثر وجود یک شکاف در پوسته زمین به وجود آمده است. جالب است ‏بدانید که این شکاف همواره در حال گسترش است و سالانه حدود 2 سانتی متر به طول ‏آن افزوده می شود. 
دریاچه بایکال با دارا بودن مساحتی غالب بر 31500 کیلومتر مربع بزرگ ترین منبع آب ‏شیرین جهان محسوب می شود و حدود 20 درصد از آب های غیر منجمد دنیا را در خود ‏جای داده است. 
از دیگر شگفتی های این دریاچه بی نظیر می توان به آب بسیار زلال و شفاف آن اشاره ‏کرد. آب این دریاچه به حدی شفاف است که گردشگران تور روسیه به سادگی و با چشم ‏غیر مسلح تا عمق 40 متری دریاچه را مشاهده کنند. 
در دریاچه بایکال زیستگاه حدود 1700 گونه مختلف گیاهی و جانوری می باشد و طبق ‏آمار های ارائه شده بالای 60 درصد این موجودات مخصوص این دریاچه بوده و در سایر ‏نقاط جهان یافت نمی شوند. 
برخی از این جانورانی که در این دریاچه زندگی می کنند می توان به فوک های آبی و ‏ماهی های اومول و غیره اشاره کرد. 
اگر قصد سفر با تور روسیه را دارید بازدید از قدیمی ترین دریاچه جهان را از دست ‏ندهید. 
خوب است بدانید که دریاچه بایکال در سال 1996 در فهرست یونسکو ثبت شده است ‏همچنین نام این دریاچه در کتاب گینس نیز وجود دارد. 
امیدواریم با مطالعه این مقاله اطلاعاتی کلی در رابطه با دریاچه بایکال بدست آورید.‏
گزارش مشکل
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما