شاد ترین قبرستان دنیا

شاد ترین قبرستان دنیا در رومانی واقع گردیده است که با سنگ قبر های آبی آن را به شاد ترین قبرستان دنیا تبدیل کرده است.البته لازم به ذکر است که به دلیل رنگ قبر های آبی ، آن را قبرستان آبی هم می نامند.جالب تر از همه چیز ، افرادی که به این قبرستان می آیند با لبخندی بزرگ بر روی صورتشان از این جا بیرون می روند.


گردشگران تور رومانی توجه داشته باشند شاد ترین قبرستان دنیا با سنگ قبر های متفاوت و آبی رنگ خود گویا مرگ را به شوخی و بازی گرفته اند ، بازی بر مبنای این که هر کس در این بازی زود تری بمیرد ، زود تر می بازد.
جالب بدانید مردم این منطقه زمانی که فرد از دنیا می رود راز ها ، خصوصیات بد و داستان زندگیشان را به صورت خنده دار و باور نکردنی به صورت شعری طنز بر روی سنگ قبرشان می نویسند شاید باورتان نشود و تا نروید باور نکنید.
اگر شخصی در روستای Săpânța بمیرد ،سهمش یک سنگ قبر آبی و رنگارنگ که روی آن نامش ، نقاشی شغل و همچنین نحوه مرگش را می کشند.گردشگران تور لحظه آخری بدانند که برخورد اهالی این روستا به این باور باز می گردد که بعد از مرگ حیاتی جاویدان و پر از شادی در انتظار افراد می باشد و به این معنا نیست که سوگواری نمی کنند ، آنان به نحوه ی خودشان سوگواری می کنند.
ریشه ی این داستان به سال 1935 باز می گردد که استن لون پاتراس نجار وظیفه ی ساخت صلیب را بر عهده و روی آن را نقاشی می کرد.
رسم مردم این روستا بدین صورت است که پس از سه روز عزاداری محلی ها در کافه جمع می شوند و خاطرات و نظرات خود را در مورد شخص متوفی بیان می کنند و در این میان پاتراس سر و پا گوش و به دنبال سوژه ای برای نقاشی می باشد.
گزارش مشکل
درج نظر