بزرگ ترین پل طبیعی جهان در چین کشف شد

بزرگ ترین پل طبیعی جهان در چین کشف شد
پلی به نام شیان رن کیائو که در تور چین قرار دارد، بزرگ‌ترین پل طبیعی جهان است که توسط گوگل ارث کشف شده است. این پل در کشور چین به اسم "شیان رن کیائو" (Xian Ren Qiao) شناخته می‌شود که به معنی "پل انسان‌های جاویدان" است که زمین را به بهشت متصل می‌کند.

زمانی که شخصی به نام جی ویلبر برای اولین بار یک پل طبیعی عظیم را که از روی یک رودخانه عبور می‌کرد، در گوگل ارث کشف کرد، بسیار شگفت‌زده شد. وی و همکارانش به لطف عکس پانوراما این پل را که در یک نقطه توریستی در چین قرار داشت، به‌ سرعت پیدا کردند و تصمیم گرفتند برای دستیابی به اطلاعات بیشتر با کشتی به آنجا سفر کنند. در ۱۶ اکتبر سال ۲۰۱۰، ری میلار سرپرستی گروهی را برای بازدید از این پل افسانه‌ای به عهده گرفت.


 تا قبل از این بازدید، این پل عملاً برای جهان خارج از چین ناشناخته بود و تنها یک جاذبه محلی به شمار می‌آمد. تیم ری میلار اولین افرادی بودند که از جهان غرب برای بازدید این پل آمده رفتند. این پل که از سنگ آهک کارست ساخته شده، گسترده‌ترین پل چین است. بعد از آن به ترتیب دو پل جیانگزو (Jiangzhou ) و ژیجین (Zhijin ) پل‌های بزرگ چین هستند. تنها راه برای دستیابی به این پل استفاده از قایق‌های ساخته شده با چوب بامبو و حرکت در امتداد رودخانه بولیو است. این پل در منطقه‌ای دورافتاده واقع شده است. ری میلار و دوستانش ابتدا به روستای بولیو رفتند. این روستا دارای دره‌های بسیار زیبایی است که کنار رودخانه بولیو قرار دارد و از طریق آن می‌توان به پل رسید. این روستا در سمت بالای پل قرار دارد. آن‌ها قایقرانی را پیدا کردند تا آن‌ها را به سمت پل ببرد. زمانی که به آنجا رسیدند، با چشم‌اندازی خیره‌کننده مواجه شدند؛ پلی که توسط سبزه‌های وحشی احاطه شده و قوس نسبتاً تاب‌خورده‌ای از سنگ آهک نیز دارد. سپس به خشکی رسیدند. این منطقه نیز به عنوان یکی دیگر از نقطه‌های شروع برای سفر با قایق‌های ساخته شده از چوب بامبو بود. بر روی برخی از این قایق‌ها صندلی‌های چوبی بود تا بازدیدکنندگان بتوانند سفر راحت‌تری را داشته باشند. قطر دهانه این پل حدود ۱۳۸ متر است. گونتر ولز، یکی از اعضای گروه، این فاصله را با استفاده از مسافت‌یاب لیزری اندازه‌گیری کرد و به این نتیجه رسید که این پل بزرگ‌ترین دهانه را نسبت به دیگر پل‌های طبیعی جهان دارد. از آنجا که قطر این دهانه از روی قایق و بدون تجهیزات دقیق اندازه‌گیری شده، این عدد با خطای ۴ متر بیشتر یا کمتر محاسبه شده است. وی همچنین ارتفاع این پل را حدود ۷۰ متر برآورد کرده است.
گزارش مشکل
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

تورهای داخلی

تور کیش 6 مهر 99
2 شب
ایران ... ایران ایر تور
ایران ... ایران ایر تور
سیف گشت
6 مهر - 8 مهر

تور کیش ویژه تعطیلات اربعین 15 و 16 مهر 99
3 شب
تابان تابان
ایران ... ایران ایر تور
افق بال فرشتگان
15 مهر - 19 مهر

تور مشهد 6 مهر 99
3 شب
زاگرس زاگرس
آتا آتا
گردشگر زمان
6 مهر - 9 مهر

تور مشهد 5 مهر 99
4 شب
زاگرس زاگرس
ایران ... ایران ایر تور
دانیار سفر پارسیان
5 مهر - 9 مهر

تور قشم 15 مهر 99
2 شب
آتا آتا
ایران ... ایران ایر تور
معراج گشت
15 مهر - 17 مهر

تور کیش 12 مهر 99
3 شب
زاگرس زاگرس
تابان تابان
سلام پرواز
12 مهر - 15 مهر

تور چابهار مهر 99
3 شب
زاگرس زاگرس
زاگرس زاگرس
فرجام پرواز کیان
11 مهر - 15 مهر

تور کیش 5 و 7 و 11 مهر 99
4 شب
معراج معراج
زاگرس زاگرس
کاخ سپید ملل
5 مهر - 15 مهر

تور زمینی مشهد 20 مهر 99
2 شب
قطار ... قطار اتوبوسی صبا
قطار ... قطار اتوبوسی صبا
معراج گشت
20 مهر - 22 مهر

تور کیش 11 و 12 مهر 99
3 شب
ساها ساها
کیش ا ... کیش ایر
قصر شایان
11 مهر - 12 مهر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما