ارگ راین

یکی از کهن ترین آثار تاریخی کهن که مربوط به دوره ساسانیان می شود ، ارگ راین در کرمان می باشد که به عنوان دومین بنای خشتی جهان شناخته شده است. ارگ راین به عنوان سند تاریخ هزار ساله راین می باشد که سالانه گردشگران داخلی و خارجی زیادی از این ارگ زیبا دیدن می کنند.
 
 
قابل توجه گردشگران تور داخلی ، به قلعه های کوچک در میان قلعه های بزرگ تر که به عنوان امور اداری از آن استفاده می شد ارگ می گویند که این ارگ ها در تاریخ ایران جایگاه تعریف شده و منحصر به فردی دارد.
ارگ راین ، ارگی خشتی با مساحت 20 هزار متر مربع می باشد که بسیار شبیه به ارگ های بم است. ارگ راین در طول زمان به دلایلی انسانی و طبیعی تخریب و ویران شده است که بار ها این ارگ بازسازی و مرمت شده است.
 
 
ارگ راین یکی از بزرگ ترین بنا های خشتی جهان می باشد که تاریخ آن ب دوره ساسانیان باز می گردد و به دلیل قرار گرفتن در بزرگراه غرب به شرق ، مسیر کرمان جیرفت و همچنین بندر عباس دارای موقعیت خوب و مناسبی بوده است که به مراکز داد و ستد ، بافت و پارچه های با ارزش خراسانی ، مصری و عراقی و همچنین به مرکز ساخت صنایع دفاعی مانند شمشیر و تفنگ تبدیل شده بود.
ارگ راین دارای یک ورودی در قسمت شرقی و با سر در بزرگ و با عظمت شما را به  فضای داخلی دعوت می کند که دارای قسمت اعیان نشین و عامه نشین می باشد. همچنین فضا هایی مانند زورخانه ، بار انداز ، سرباز خانه ، مسجد ، ساختمان قرنطینه ، اصطبل و انبار در آن دیده می شود.
 
 
برای رفتن به کرمان و بازدید از ارگ راین فصل بهار و پاییز بهترین زمان سفر به کرمان می باشد. اگر قصد سفر و بازدید از این جاذبه گردشگری را دارید بی شک باید به استان کرمان سفر کنید و بعد از آن به شهر راین که در 100 کیلومتری جنوب شرقی کرمان واقع شده است. در مسیر کرمان به جیرفت پس از طی 100 کیلومتر در قسمت راست مسیر دسترسی به شهر راین خورده است و می توانید به راحتی و بدون هیچ گونه مشکلی به این شهر سفر کنید و از دیدن این بنای خشتی نهایت لذت را ببرید.
 
 
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره ارگ راین

اردشیر 13 آبان 97
0
ارگ راین بی نهایت معماری زیبایی داره
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

تورهای داخلی

تور مشهد 2 و 3 مهر 99
2 شب
قشم ا ... قشم ایر
ایران ... ایران ایر تور
آرشین پرواز
3 مهر - 5 مهر

تور کیش از تبریز 1 مهر 99
2 شب
ایران ... ایران ایر تور
ایران ... ایران ایر تور
گردشگر زمان
1 مهر - 3 مهر

تور مشهد 5 مهر 99
3 شب
ایران ... ایران ایر تور
ایران ... ایران ایر تور
معراج گشت
5 مهر - 8 مهر

تور زمینی مشهد 4 مهر 99 (اقساطی)
3 شب
قطار ... قطار بن ریل
قطار ... قطار بن ریل
پیام توسعه صبا
4 مهر - 8 مهر

تور قشم 7 و 8 مهر 99
3 شب
قشم ا ... قشم ایر
معراج معراج
قصر آریا
7 مهر - 11 مهر

تور مشهد 4 و 5 مهر 99
2 شب
کاسپین کاسپین
وارش وارش
قصر شایان
5 مهر - 7 مهر

تور کیش 5 و 6 مهر 99
3 شب
زاگرس زاگرس
زاگرس زاگرس
قصر آریا
5 مهر - 9 مهر

تور کیش 4 مهر 99
4 شب
ساها ساها
کیش ا ... کیش ایر
سیف گشت
4 مهر - 8 مهر

تور قشم 4 مهر 99
4 شب
زاگرس زاگرس
زاگرس زاگرس
افق بال فرشتگان
4 مهر - 8 مهر

تور کیش 8 و 9 مهر 99
3 شب
وارش وارش
معراج معراج
افق بال فرشتگان
8 مهر - 12 مهر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما