امتیاز 5 از 5 | از بین 101 امتیاز دهنده به جاذبه های گردشگری هند

جاذبه های گردشگری هند

هند به عنوان هفتمین کشور بزرگ جهان شناخته شده است که از ارتفاعات کوه های هیمالیا گرفته تا سرسبزی استوایی کِرالا و از گَنگ مقدس تا شن‌های صحرای تار نیز ادامه دارد. در این مطلب چند تا از جاذبه های گردشگری هند آشنا خواهید شد که سالانه گردشگران زیادی برای بازدید از آن ها از سراسر جهان می آیند.
 
 
1. مرداب‌های کِرالا :
این مرداب زنجیره ای از دریاچه ها ومرداب هایی است که به موازات دریای عرب واقع شده است. این مرداب زیستگاه انواع گونه های جانوری و آبزیان منحصر به فردی نظیر ؛ خرچنگ  ، قورباغه ، پرندگان آبی و حیوانات دیگری مانند لاک پشت و  سمور دریایی نیز می باشد. امروزه گردشگران تور هند در این مرداب قایق سواری با استفاده از کِتووالام که با برنج و به صورت هتل های معلق بر روی آب می باشد به یکی از تفریحات پر طرفدار این مرداب تبدیل گردیده است.
 
 
2. قصر دریاچه :
این قصر در دریاچه‌ی پیچولا در شهر اودایپور در قرن 18 به عنوان قصر سلطنتی تابستانی ساخته شده است که امروزه به یکی از هتل های 5 ستاره تبدیل شده که تحت نام مناطق تفریحی و قصرهای راج نیز فعالیت دارد.
این هتل دارای قایقی است که مسافران را از اسکله قصر به ساحل شرقی پیچولا نیز جا به جا می کند. جالب است بدانید که این قصر در سال 1983 با فیلمبرداری فیلم سینمایی جیمز باند شهرت پیدا کرد و به یکی از جاذبه های گردشگری تور هند تبدیل شد.
 
 
3. معبد ویروپاکشا :
این معبد در شهر هامپی به عنوان مقبره ای کوچک در قرن 7 ساخته شد که تحت سلطه‌ی ویجایاناگارا به مجتمعی بزرگ  تبدیل گردید. به اعتقاد مردمان هند معبد ویروپاکشا از قرن 7 به صورت بی وقفه مورد استفده قرار گرفته و از قدیمی ترین معابد هند به شمار می رود که امروزه یکی از پرطرفدار ترین جاذبه های گردشگری هند به شمار می رود.

نظرات مردم درباره جاذبه های گردشگری هند

تاجبخش 13 آبان 97
2
از نظر من جاذبه های گردشگری هند اصلا تمومی ندارند
درج نظر