از نگاه سي ان ان ايران در جمع ١٦ مقصد سال ٢٠١٦

پایگاه خبری سی ان ان در گزارشی 16مقصد گردشگری را برای سفر در سال 2016 میلادی به گردشگران پیشنهاد کرده و ایران نیز در میان این 16مقصد حضور دارد. به نقل از دنیای اقتصاد، پس از «نشنال جئوگرافیک» و برخی دیگر از رسانه‏های تاثیرگذار جهانی این بار ایران به لیست 16مقصدی سفرهای 2016 سی ان ان راه یافته است.


این اتفاق درحالی به وقوع می‏پیوندد که به تازگی قانون محدودیت ویزا برای سفر به آمریکا در کنگره این کشور به تصویب رسیده است تا این فرضیه ایجاد شود که محدودیت‏های جدی برای سفر اروپایی‏ها و استرالیایی‏ها به ایران به‌وجود خواهد آمد؛ گرچه جان کری، وزیرامورخارجه ایالات متحده آمریکا، این قول را به دکتر ظریف داده که مانع اجرای این قانون شود.

حالا سی ان ان در گزارش خود آورده است: «بهترین داستان‏ها از جاده‏هایی شروع می‏شود که در آن سفرهای کمی انجام شده است. با ساخت راه‏های جدید، کشورهای در حال توسعه از آمدن گردشگران جدید استقبال خواهند کرد.پس برای ۲۰۱۶ چه مکان‏هایی جذاب هستند؟! این سوال را از متخصصانی که در رابطه با مناطق مسافرتی جدید تحقیق می‏کنند پرسیدیم و به فهرستی از ۱۶ کشور رسیدیم.» این گزارش با معرفی مقاصدی همچون مغولستان در آسیا، پاپوآ گینه نو در اقیانوسیه، قطب شمال، ماداگاسکار در آفریقا، ایران در آسیا، تایوان در آسیا، هند در آسیا، اوگاندا در آفریقا، گرجستان در آسیا، ایالات متحده آمریکا، پاتاگونیا در آمریکا، پالائو در اقیانوسیه، قطب جنوب، هندوراس در آمریکا، گابون در آفریقا و رومانی در اروپا، درباره ایران نوشته است: «هیچ مکانی به اندازه ایران تصورات شما را تغییر نخواهد داد؛ به اسکی بروید یا به ساحل، مساجد باشکوه را ببینید، به بازار بروید، شعرهای فارسی را بشنوید و چاشنی‏های موجود در غذاها را مزه مزه کنید. شیراز و اصفهان نیز شهرهایی‏ هستند که به خاطر حکایت‏های عاشقانه‌شان محبوبند؛ پوشیده از روستاها و زمین‏های نیمه عشایری.

همچنین معمولا مسافرانی که به ایران رفتند از میهمان ‏نوازی مردم می‏گویند.» گزارش سی ان ان همچنین با اشاره به ۱۹ اثر تاریخی و باستانی ثبت جهانی یونسکو، مانند تخت جمشید یادآور شده که تعداد توریست‏های ایران روبه افزایش است و مسوولان این کشور پیش‏بینی می‏کنند تا سال ۲۰۲۵ تعداد توریست‏ها به ۲۰ میلیون نفر برسد. این گزارش با طرح این سوال که چه چیزی در رابطه با ایران جدید است، تصریح کرده است: «بهتر شدن ارتباطات دیپلماتیک نتایجی مانند تسهیل سفر کردن به ایران را در پی دارند. باز شدن سفارت انگلیس هم برای گردشگری مهم است. یکی از کارمندان یک مرکز گردشگری گفته با لغو شدن هشدار انگلیس برای سفر به ایران، این گنج بیشتر قابل دسترس خواهد بود.» سی ان ان همچنین ماه‏های مارس تا مه و سپتامبر تا نوامبر را بهترین زمان برای سفر به کشورمان دانسته است.

منبع: دنیای اقتصاد
گزارش مشکل
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

تورهای داخلی

تور چابهار مهر 99
3 شب
زاگرس زاگرس
زاگرس زاگرس
فرجام پرواز کیان
2 مهر - 8 مهر

تور قشم 3 و 4 مهر 99
3 شب
زاگرس زاگرس
آتا آتا
آرشین پرواز
4 مهر - 7 مهر

تور قشم 3 مهر 99
4 شب
معراج معراج
آتا آتا
افق بال فرشتگان
3 مهر - 7 مهر

تور مشهد از تبریز 4 مهر 99
3 شب
ایران ... ایران ایر تور
ایران ... ایران ایر تور
گردشگر زمان
4 مهر - 7 شهریور

تور کیش 4 و 5 مهر 99
4 شب
زاگرس زاگرس
زاگرس زاگرس
ندا پرواز
5 مهر - 9 مهر

تور زمینی مشهد 4 مهر 99 (اقساطی)
3 شب
قطار ... قطار بن ریل
قطار ... قطار بن ریل
پیام توسعه صبا
4 مهر - 8 مهر

تور کیش 3 مهر 99 (اقساطی)
3 شب
تابان تابان
زاگرس زاگرس
پیام توسعه صبا
3 مهر - 6 مهر

تور کیش 31 شهریور 99
2 شب
وارش وارش
وارش وارش
سلام پرواز
31 شهریور - 3 مهر

تور کیش 3 مهر 99
3 شب
تابان تابان
زاگرس زاگرس
سیف گشت
3 مهر - 6 مهر

تور کیش 31 شهریور 99
3 شب
ایران ... ایران ایر تور
ایران ... ایران ایر تور
قصر آریا
31 شهریور - 3 مهر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما