باغ شاهزاده ماهان

باغ های مشهور در ایران وجود دارند که مهد بزرگ باغ ها را می توان شهر شیراز نامید اما فقط شیراز نیست که باغ های بی همتایی دارد در کرمان باغ شاهزاده ماهان یک باغ زیبا و سر سبز در دل کویر می باشد که چشم های زیادی را به خود خیره کرده است. در ادامه با ما همراه باشید تا با این باغ رویایی بیش تر آشنا شوید.
 
 
باغ شازده ماهان در حوالی شهر کرمان و دو کیلومتری شهر ماهان قرار دارد که قدمت این باغ به اواخر دوره قاجار بر می گردد که در دامنه های کوه تیگران ساخته شده است که علاوه بر آب و هوای مطلوب از طبیعت زیبای آن بتوان استفاده کرد. این باغ به دستور محمد حسن خان سردار ایروانی که حاکم وقت کرمان بود ساخته شد اما ساختمان این باغ به دستور عبدالحمید میرزا ناصرالدوله حاکم بعدی کرمان به صورت نیمه کاره ساخته شد. که وقتی از این ساختمان دیدن می کنید قسمت هایی را خواهید دید که دارای تزیئنات و قسمت های فاقد تزیئنات می باشد به دلیل مرگ عبدالحمید میرزا ناصرالدوله ادامه کار متوقف شد.
 
 
باغ شاهزاده ماهان با مساحت 5/5 هکتار در دو مجموعه غربی و شرقی ساخته شده است که یکی از زیبا ترین باغ های ایرانی به شمار می رود. در این باغ علاوه بر معماری اصیل ایرانی فواره های خواهید دید که بر اساس قانون فیزیک و ارتفاع عمل می کنند توجه شما را به خد جلب می کند. در ابتدای ورود به باغ سر در زیبایی را می بینید که مانند قاب عکسی فواره ها ، درختان ، عمارت و حوض ها را به تصویر کشیده شده است. در انتهای بنا کوشک اصلی و عمارت اصلی را خواهید دید که بخش شاه نشین باغ می باشد.
سر در خانه داخل باغ می باشد که به صورت پلان خطی در دو طبقه است که در طبقه بالا اتاق های برای زندگی ساخته شده است که متاسفانه امروزه به رستوران تبدیل شده است که مخالفت های از جانب یونسکو در پی داشته است.
آب مورد نیاز باغ شاهزاده ماهان از قنات تیگران که خود از ارتفاعات جوپار سرچشمه می گیرد تامین می گردد. باغ شازده ماهان در سال 1357 مرمت شد اما متاسفانه در سال 1360 بر اثر زلزله آسیب های زیادی به بنا خورد که باز هم مورد مرمت قرار گرفت. به طور کلی این باغ سیزدهمین باغ ایرانی است که در سال 1390 به فهرست میراث فرهنگی یونسکو ثبت گردید که اهمیت آن از پیش بیش تر شد و به یکی از پر بازدید ترین  شهر های دیدنی ایران تبدیل گردید.
 
 
باغ شاهزاده ماهان در 35 کیلومتری و همچنین 6 کیلومتری شهر ماهان واقع شده است ( در جاده تهران - بم ). برای رسیدن به این باغ اصیل ایرانی یا طی مسافت 25 کیلومتر جاده کرمان - بم به شهر ماهان و باغ شازده ماهان خواهید رسید.
در این باغ رستورانی بزرگ در قسمت شاه نشین و همچنین در قسمت بیرونی باغ از مهمانان خود پذیرایی می کنند که می توانید علاوه بر خوردن غذا های سنتی و اصیل ایرانی از اینترنت رایگان استفاده و موقعیت خود را با دوستانتان به اشتراک بگذارید. علاوه بر آن در این باغ مهمان سرای با امکانات مناسب امکان اقامت و ماندن در این با را برایتان فراهم کرده است که به صورت میانگین اجاره اتاق برای هر نفر 170 هزار تومان می باشد.
همچنین می توانید از مقبره شاه نعمت الله ولی شاعر و عارف مشهور ایرانی که در همان اطراف می باشد دیدن نمایید. اگر به سوار کاری علاقه دارید می توانید از امکانات اسب سواری اطراف باغ شازده ماهان استفاده نمایید.
یکی دیگر از دیدنی های باغ شاهزاده ماهان وجود اتاق های در داخل عمارت که به فروش انواع گلیم ها ، سوغاتی ها و فرش اختصاص داده شده است که خرید و بازدید از آن خالی از لطف نمی باشد.
 
گزارش مشکل
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

تورهای داخلی

تور کیش 13 مهر 99
2 شب
زاگرس زاگرس
زاگرس زاگرس
دانیار سفر پارسیان
13 مهر - 15 مهر

تور شیراز 15 مهر 99 ( اقساطی )
4 شب
کاسپین کاسپین
کاسپین کاسپین
پیام توسعه صبا
15 مهر - 19 مهر

تور کیش 9 و 10 مهر 99
3 شب
زاگرس زاگرس
زاگرس زاگرس
آرشین پرواز
10 مهر - 13 مهر

تور کیش 9 و 10 مهر 99
3 شب
زاگرس زاگرس
زاگرس زاگرس
ندا پرواز
10 مهر - 13 مهر

تور قشم 25 مهر 99 ویژه تعطیلات
3 شب
آتا آتا
آتا آتا
ندا پرواز
25 مهر - 28 مهر

تور زمینی مشهد 16 مهر 99
2 شب
قطار ... قطار نورالرضا
قطار ... قطار نورالرضا
سیف گشت
16 مهر - 19 مهر

تور کیش 13 و 14 مهر 99
3 شب
زاگرس زاگرس
زاگرس زاگرس
قصر آریا
13 مهر - 17 مهر

تور کیش 15 و 16 مهر 99
3 شب
وارش وارش
زاگرس زاگرس
قصر شایان
16 مهر - 19 مهر

تور قشم 25 مهر 99
3 شب
آتا آتا
آتا آتا
گردشگر زمان
25 مهر - 28 مهر

تور زمینی مشهد 16 مهر 99 ویژه اربعین
2 شب
قطار ... قطار رجا
قطار ... قطار رجا
ندا پرواز
16 مهر - 19 مهر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما