شهرهایی با ترافیک زیاد

رفت و آمد کردن در شهر از معمول ترین کارهایی است که بیشتر ما در زندگی روزمره با آن سروکار داریم، بیشتر ما صبح از خواب بیدار شده و به سرکار یا مدرسه می رویم آمارها نشان داده که تقریبا یک هشتم زندگی ما صرف سفر و رفت و آمد می شود، همه خیابان ها به اندازه کافی بزرگ نیستند اما بعضی از خیابان ها هم ممکن است برای آخر هفته بسیار خلوت و بزرگ باشند.
 
جاکارتا؛ اندونزی
جاکارتا از شهرهایی است که بیشترین ترافیک را دارد، ۳۰ میلیون مردم این شهر از این ترافیکی که هر روز باید آن را تحمل کنند رنج می برند، مشکل جاکارتا این است که دولت این کشور نتوانسته رشد زیاد جمعیت این شهر را کنترل یا متوقف کند. زیر ساخت های این شهر برای همه نیاز های مردم زیاد توسعه پیدا نکرده است و رشد مداوم این شهر بدترین معضل را برای کشور به وجود آورده است. هر روز ۱۰۰۰ خودرو به ماشین های موجود در شهر اضافه می شود و همچنان راه حلی سریع برای وضعیت ترافیکی این شهر وجود ندارد. پروژه حمل و نقل عمومی در این شهر ۵ سال به تعویق افتاده است و بسیاری معتقدند که سیستم حمل و نقل گسترده می تواند این معضل ترافیکی را حل را کند.
 
 
استانبول؛ ترکیه
خودروهای شخصی انباشته در خیابان ها و بزرگراه های تور استانبول از مهمترین علل ترافیک این شهر هستند. ۱۰۰,۰۰۰ خودروی اضافه شده به تعداد اتومبیل های موجود در خیابان های این شهر وضعیت ترافیکی آن را بدتر کرده و این شهر را از پر ترافیک ترین شهرهای جهان کرده است. با این حال، برخی معتقدند که ساخت تونل استانبول می تواند یک راه حل باشد و وضعیت ترافیک را بهتر کند. باتوجه به مطالعات، بهترین کاری که تونل بزرگ استانبول می تواند برای بهبود ترافیک انجام دهد ارائه یک مسیر متفاوت برای مسافران مترو است. اگر خط جدید مترو بتواند به خط قبلی وصل شود درصد زیادی از رفت و آمدها  به خط جدید مترو انتقال پیدا می کند و ترافیک ها ی خیابان های استانبول کم می شود.
 
 
مکزیکو سیتی؛ مکزیک
مکزیکو سیتی با ۲۰ میلیون نفر جمعیت و ۴ میلیون خودرویی که در خیابان های این شهر رفت و آمد می کنند تبدیل به یکی از پر ترافیک ترین شهرها شده و ترافیک بخشی از زندگی روزمره این شهر شده است. این شهر بزرگ ترین شهر در نیمکره غربی است و به همین دلیل مکانی برای تجارت، صنعت و تحصیل شده است. مکزیکو سیتی دارای بزرگ ترین خدمات حمل و نقل در آمریکای لاتین است و حتی با قیمت کرایه ۰.۲۳ دلار برای هر سفر ارزان ترین سیستم حمل و نقل را دارد.
 
 
سورابایا؛ اندونزی
سورابایا در اندونزی در نظرسنجی ای که اخیرا انجام شده چهارمین شهر پر ترافیک است. در مورد جاکاراتا گفته می شود که این شهر حداقل سیستم حمل و نقل ریلی انبوه را دارد، حمل و نقل عمومی در کشور اندونزی بیشتر با مینی بوس و ون های کوچک انجام می شود که حتی در وسط خیابان می ایستند تا مسافران را پیاده و سوار کنند. استان شرق جاوا، دومین شهر پر جمعیت اندونزی و همچنین مرکز تجارت، تحصیل و صنعت در شرق اندونزی است که این باعث می شود که عابران پیاده زیادی در کنار خیابان ها رفت و آمد داشته باشند
گزارش مشکل
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

تورهای داخلی

تور کیش 30 شهریور 99
4 شب
کیش ا ... کیش ایر
کیش ا ... کیش ایر
سیف گشت
30 شهریور - 3 مهر

تور قشم 31 شهریور 99
4 شب
آتا آتا
آتا آتا
افق بال فرشتگان
31 شهریور - 4 مهر

تور قشم 3 و 4 مهر 99
3 شب
قشم ا ... قشم ایر
ایران ... ایران ایر
آرشین پرواز
3 مهر - 7 مهر

تور قشم 31 شهریور 99 ( اقساطی)
3 شب
قشم ا ... قشم ایر
معراج معراج
پیام توسعه صبا
31 شهریور - 3 مهر

تور کیش 4 مهر 99
4 شب
ساها ساها
ایران ... ایران ایر تور
معراج گشت
4 مهر - 8 مهر

تور قشم 21 مهر 99
4 شب
آتا آتا
آتا آتا
گردشگر زمان
21 مهر - 25 مهر

تور کیش 5 و 6 مهر 99
3 شب
زاگرس زاگرس
زاگرس زاگرس
قصر آریا
5 مهر - 9 مهر

تور کیش 29 شهریور 99
5 شب
زاگرس زاگرس
ایران ... ایران ایر تور
دانیار سفر پارسیان
29 شهریور - 3 مهر

تور کیش 29 شهریور 99
3 شب
کیش ا ... کیش ایر
تابان تابان
معراج گشت
29 شهریور - 1 مهر

تور مشهد 7 مهر 99
3 شب
آتا آتا
آتا آتا
معراج گشت
7 مهر - 10 مهر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما