امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به رامسر در وضعیت قرمز کرونایی

رامسر در وضعیت قرمز کرونایی

زمان مطالعه : 2 دقیقه

رامسر پذیرای مسافران نیست!
بله درست شنیدید؛ رامسر در هفته ی آخر تیر ماه تا اطلاع ثانوی پذیرای مسافران نخواهد بود.چند وقت است که با شیوع بیماری کرونا و ایجاد شدن پیک پنجم این ویروس، ادارات دولتی، سینما ها، سالن های تئاتر و مراکز دیگر تعطیل شده اند. تعطیلی شش روزه ی استان های تهران و البرز نیز به دلیل افزایش بیماران کرونایی و افراد مبتلای جدید است. برخی شهر های استان های ایران نیز اجازه ی ورود مسافر به شهر را بسته اند و شما تنها می توانید با دریافت مجوز از مراجع ذی ربط اقدام به سفر کنید. لازم به ذکر است که تنها در شرایط اضطراری و نه برای سفر و تفریح به شما برای سفر مجوز داده خواهد شد.

 

تعطیلی رامسر


شهر رامسر که از توابع و شهرستان های استان مازندران می باشد نیز از این قانون جدید مستثنی نیست و شما نمی توانید مانند قبل به راحتی برای سفر به این شهر زیبا برنامه ریزی کنید. آمار منتشر شده از سوی دانشگاه‌ علوم پزشکی مازندران نشان می دهد که تا روز چهارشنبه ۲۳ تیرماه، تعداد بستری‌ شدگان کرونایی در بیمارستان ‌های مازندران به  عدد 1389 رسیده است که از این مقدار، ۲۳۵ نفر از آن‌ها در بخش مراقبت ‌های ویژه به سر می برند و حال وخیمی دارند. اگر بخواهیم به بحرانی بودن وضعیت استان مازندران پی ببریم، باید بگوییم که آمار مبتلایان روزانه در این استان، در روز اول تیرماه، تنها 315 نفر بوده است و اکنون با گذشت کمتر از سی روز ، این آمار تقریبا پنج برابر افزایش و رشد داشته است. همه ی شواهد نشان می دهند که وضعیت استان مازندران و البته شهر رامسر که از شهر های پر تردد این استان است، از وضعیت یک شهر قرمز معمولی خیلی بد تر است و اوضاع کرونا و بیماران کرونایی در حال تبدیل شدن به یک بحران بزرگ می باشد.
طبق گفته ی مسئولان مربوط شهر رامسر و ستاد مبارزه با کرونای استان مازندران، رعایت پروتکل‌های بهداشتی در این شهر طی یک ماه اخیر به کمتر از ۶۵ درصد و در برخی نقاط نیز حتی به زیر 50 درصد رسیده است. شاید بتوان گفت یکی از اصلی ترین دلایل ممنوعیت تردد به شهر رامسر و استان مازندارن، ناپرهیزی های مردم این شهر و البته شهر های دیگر در مقابل با ویروس کرونا است. همه ی این موارد از جمله بی احتیاطی مردم و البته بی برنامگی دولت و ستاد کل مبارزه با کرونای کشور، باعث شده اند تا استان مازندران شرایطی جدید در پیک پنجم کرونا داشته باشد؛ تا جایی که تردد و عبور و مرور مسافران شهر های دیگر به شهر رامسر و دیگر شهر های استان مازندران، به صورت جدی ممنوع شده است.
اما آن چیزی که باعث می شود تا شهر های دیگر نیز وضعیتی مانند وضعیت شهر رامسر داشته باشند و از ورود مسافر به مراکز استان ها و شهر ها توسط راهداری استان جلوگیری شود، این موضوع است که علاوه بر وجود ویروس کرونای انگلیسی و یا نوع معمولی این ویروس، اخیرا ویروس دلتا و همچنین ویروس هندی نیز که از نوع جهش یافته ی ویروس کرونای معمولی هستند و سرعت سرایت بسیار بیشتری دارند، در حال همه گیری در شهر های ایران هستند. لازم به ذکر است یکی از نگرانی های موجود درباره ی ویروس دلتا این موضوع است که این ویروس علاقه ی شدیدی به بافت ریه ی افراد، به خصوص کودکان و نوجوانان دارد. شاید جلوگیری مسئولین از شیوع ویروس دلتا در شهر رامسر و به نوعی برنامه ریزی شهردار و مسئولین ستاد مبارزه با کرونا، باعث شده است تا آنان اقدام به ممنوعیت تردد در این شهر بکنند. 
 

درج نظر

تورهای داخلی

تور کیش 8 مرداد
5 شب
وارش وارش
زاگرس زاگرس
دانیار سفر پارسیان
8 مرداد - 13 مرداد

تور کیش از مشهد 18 مرداد
3 شب
زاگرس زاگرس
ایران ... ایران ایر تور
دانیار سفر پارسیان
18 مرداد - 21 مرداد

تور چابهار 5 مرداد
2 شب
ایران ... ایران ایر
تابان تابان
محراب سیر کیش
5 مرداد - 7 مرداد

تور قشم مرداد 1400
3 شب
قشم ا ... قشم ایر
قشم ا ... قشم ایر
قصر شایان
2 مرداد - 7 مرداد

تور مشهد 2 مرداد
3 شب
زاگرس زاگرس
زاگرس زاگرس
دانیار سفر پارسیان
2 مرداد - 5 مرداد

تور قشم زمینی 3 مرداد
3 شب
قطار ... قطار کویر
قطار ... قطار کویر
محراب سیر کیش
3 مرداد - 7 مرداد

تور کیش 2 و 3 و 8 مرداد
4 شب
کیش ا ... کیش ایر
کیش ا ... کیش ایر
ندا پرواز
2 مرداد - 12 مرداد

تور کیش 2 مرداد ( اقساطی )
3 شب
آتا آتا
زاگرس زاگرس
پیام توسعه صبا
2 مرداد - 5 مرداد

تور کیش 7 و 8 و 9 مرداد
3 شب
آتا آتا
زاگرس زاگرس
قصر شایان
8 مرداد - 12 مرداد

تور کیش 2 مرداد
3 شب
آتا آتا
کیش ا ... کیش ایر
محراب سیر کیش
2 مرداد - 5 مرداد