امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به تعطیلی 3 روزه تهران و کرج

تعطیلی 3 روزه تهران و کرج

با توجه به پیک پنجم ویروس کرونا درکشور و افزایش تعداد مبتلایان و مرگ و میر ناشی از آن 169 شهرکشور در وضعیت قرمز قرارگرفتند. از این رو برای مقابله وکنترل پیک پنجم تعطیلی 3 روزه ای علاوه بر تعطیلات آخر هفته برای تهران وکرج پیشنهاد شده است، که عملی شدن آن بسته به مجوز ستاد ملی مقابله با کرونا است.بر اساس سخنان عبدالرضا رحمانی، وزیر کشور، همه مسئولان اجرایی، نظارتی، قضایی و انتظامی باید با برگزاری جلسات فوق العاده و تصمیماتی جدی با موارد متخلف برخوردکنند. وی افزود موافقت کردن با تعطیلات تهران وکرج با توجه به تردد زیادی که در این دوشهر وجود دارد می‌تواند گام مهمی درجهت بهبود وضعیت کنترل پیک پنجم کرونا باشد.

 

تعطیلی پیک پنجم کرونا


در ادامه سخنان خود وزیر کشور تاکید کرد که ورود و خروج از شهرهای قرمز ممنوع است و ماموران انتظامی موظفند علاوه بر جرائمی که تا امروزه وجود داشت و ضمن اجرای مقررات سختگیرانه افراد را از سفر به این شهرها بازگردانند تا شاید این گونه بتوان از گسترش بیشتر این ویروس به شهرهای دیگر جلوگیری کرد.بر اساس گفته ایشان بهترین و موثرترین راه مقابله با کرونا ویروس رعایت دستورالعمل های بهداشتی، پروتکل ها و تزریق واکسن برای افرادی است که واجد شرایط دریافت واکسن باشند. وی افزود  800 مرکز در کشور تزریق واکسن را انجام می‌دهند و به اندازه کافی برای برای افراد بالای 60 سال واکسن را تامین کرده ایم. تنها در روز گذشته بیش از 300 هزار نفر در کشور واکسینه شده اند. بعد از واکسینه شدن افراد بالای 60 سال قرار است به سراغ مناطق خاص و پرخطر کرونایی رفته و به افراد بالای 50 سال نیز واکسن کرونا را تزریق کنند. سپس تمام گروه های پر خطر نیز لازم است، که طی یک ماه واکسن را دریافت کنند اما افراد باید توجه داشته باشند واکسینه شدن به معنای عدم عایت پروتکل ها و استفاده نکردن از ماسک نیست، بلکه باید بازهم نکات و موارد بهداشتی را رعایت کنند. تا شهریور ماه واکسینه شدن افراد بالای 60 سال و افراد بالای50 سال مناطق خاص و همچنین گروه های پرخطر باید پایان یابد تا بتوان مرگ و میر ناشی از کرونا را به حداقل برسانیم.
رحمانی فضلی بیان کرد: برخی از مردم بدون تعیین وقت قبلی به مراکز تزریق واکسن مراجعه می‌کنند و این مراجعه باعث ازدحام در آن مراکز می‌شود، که خطر ابتلا به کرونا را به همراه دارد. ما نگرانی مردم را برای تسریع در واکسینه شدن درک می‌کنیم اما افراد باید با رزو نوبت به این اماکن مراجعه کنند.
وی افزود: با توجه به این که اعیاد غدیر و قربان و پس از آن ایام محرم را در پیش داریم برای جلوگیری از گسترش ویروس و تامین سلامت افراد باید پروتکل های سال قبل را نیز مجددا اعمال کرده و با ایجاد مکان های مناسب و در نظر گرفتن ظرفیت هایی محدود مراسمات را برگزارکنیم.همچنین ضمن عذرخواهی از خسارت های وارد شده با تعطیل شدن برخی مشاغل و تشکر از همکاری 17 ماهه اصناف، گروه ها و مشاغل در زمینه رعایت دستورالعمل ها و پروتکل ها به این عزیزان گفت که برقراری این دستورالعمل ها برای سلامت و امنیت مردم است و این امر در سراسر دنیا رواج دارد. همه ما باید در این زمینه همکاری های لازم را داشته  و از خداوند نیز در این راه یاری وکمک بطلبیم تا بتوانیم در آینده ای نزدیک از گسترش این ویروس به طور کلی جلوگیری کنیم.
 

درج نظر

تورهای داخلی

تور زمینی مشهد 4 مرداد
3 شب
قطار ... قطار اتوبوسی صبا
قطار ... قطار اتوبوسی صبا
ندا پرواز
4 مرداد - 7 مرداد

تور ترکیبی مشهد 3 مرداد
2 شب
زاگرس زاگرس
قطار ... قطار اتوبوسی صبا
ندا پرواز
3 مرداد - 5 مرداد

تور شیراز 2 و3 مرداد
3 شب
سپهران سپهران
کاسپین کاسپین
اسطوره بیستون
2 مرداد - 5 مرداد

تور کیش 8 مرداد
3 شب
آتا آتا
زاگرس زاگرس
الیما گشت
8 مرداد - 11 مرداد

تور کیش 8 و 9 مرداد
3 شب
زاگرس زاگرس
زاگرس زاگرس
اسطوره بیستون
8 مرداد - 11 مرداد

تور مشهد 3مرداد ( اقساطی )
2 شب
آتا آتا
وارش وارش
پیام توسعه صبا
3 مرداد - 5 مرداد

تور چابهار 19 مرداد
3 شب
ایران ... ایران ایر
ایران ... ایران ایر
گردشگر زمان
19 مرداد - 22 مرداد

تور کیش 8 مرداد
5 شب
وارش وارش
زاگرس زاگرس
دانیار سفر پارسیان
8 مرداد - 13 مرداد

تور کیش مرداد 1400
4 شب
وارش وارش
زاگرس زاگرس
قصر آریا
8 مرداد - 12 مرداد

تور کیش 8 و 9 مرداد
7 شب
زاگرس زاگرس
زاگرس زاگرس
اسطوره بیستون
8 مرداد - 16 مرداد