امتیاز 5 از 5 | از بین 101 امتیاز دهنده به موافقت ستاد ملی کرونا با از سرگیری سفر به عتبات عالیات

موافقت ستاد ملی کرونا با از سرگیری سفر به عتبات عالیات

زمان مطالعه : 3 دقیقه

با خبر بازگشایی عتبات عالیات، بالاخره انتظارها بعد از گذشت 16 ماه به پایان خواهد رسید. بر اساس خبرهای منتشر شده، ستاد ملی مقابله با کرونا با برقراری دستورالعمل های ویژه با سفر هوایی به عتبات عالیات موافقت کرده و به زودی اعزام زائران آغاز می‌گردد. درحالی که چندی پیش در ایام عرفه با وجود اعلام آمادگی سازمان حج و زیارت برای قبول زائران، ستاد مقابله با کرونا برای اعزام زائران به کربلا مخالفت کرده بود. پیش از این نیز گروه ها وکاروان هایی با وجود ممنوعیت اعزام زائران به صورت غیر مجاز، به صورت هوایی و زمینی اقدام به اعزام زائران می‌کردند و اکنون با موافقت دولت عراق برای پذیرش زائران به صورت گروه های 5 نفره این کاروان های غیر مجاز راحت تر به کار خود ادامه می‌دهند. با موافقت ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر اعزام رسمی زائران به عتبات جلوی کار این کاروان های غیر مجاز که در شرایطی بدور از رعایت مسائل بهداشتی و با مبالغ دریافتی بالا اقدام به بردن زائران به کشور عراق می‌کردند، گرفته خواهد شد. از این رو متولیان اعزام زائران به عتبات درحال برنامه ریزی برای برقراری سفری ایمن و با رعایت کامل مسائل بهداشتی هستند. 

 

سفر به عتبات عالیات آزاد شد

 

شرایط تشرف به عتبات عالیات

براساس سخنان حجت الاسلام رحمانی، معاون عتبات عالیات سازمان حج و زیارت با توجه به موافقت عراق برای پذیرش زائران و موافقت ستاد ملی مقابله با کرونا سفر به عتبات از سر گرفته خواهد شد و در حال برنامه ریزی بهتر براه رفاه حال مسافران در این شرایط کرونا می‌باشد. براین اساس شروطی را برای این سفر در نظر گرفته اند که عبارتند از : زائران کم تر از 60 سال که بیماری زمینه ای نداشته باشند و با توجه به جوابیه منفی آزمایش PCR و اینکه از ساکنان شهرهای قرمز ون ارنجی نباشند به صورت هوایی می‌توانند به عتبات اعزام شوند. زیرا سلامت زائران مهم ترین اصل برای شروع مجدد عتبات است.

زمان اولین اعزام زائران

 در حال حاضر زمان اولین اعزام زائران به عتبات به این خاطر که عراقی ها نحوه صدور ویزا را مشخص نکرده اند نامعلوم است. هم اکنون ستاد کرونای عراق و ایران فقط مجوز شروع به کار زیارت عتبات را داده اند و باید درباره‌ی چگونگی صدور ویزا منتظر بمانیم.  در صورت مشخص شدن صدور ویزا زائران به صورت کاروانهایی محدود با سفر هوایی به زیارت امام حسین خواهند رفت.
امیدواریم با رعایت دستورالعمل های بهداشتی و کم رنگ شدن کرونا سفرهای زیارتی در تمام طول سال برای عاشقان اهل بیت امکان پذیر باشد. 
 

 

درج نظر