امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به حمله سایبری به راون ایر و لغو 12 پرواز

حمله سایبری به راون ایر و لغو 12 پرواز

در تاریخ دوم دی ماه سال 1398 یعنی حدود 5 روز پیش حمله ای سایبری به آلاسکا بزرگ ترین ایالت کشور ایالات متحده آمریکا صورت گرفت به طوری که حداقل 12 پرواز این ایالت لغو شد و چند صد مسافر این ایالت سرگردان شدند.

به عبارتی این حمله سایبری به یکی از ایرلان های این ایالت انجام شده و کل سیستم های نرم افزاری این ایرلان مختل گردیده و به همین سبب منجر به لغو پروازهای این شرکت هواپیمایی شد، شرکت هواپیمایی راون ایر به شهرهایی در ایالت آلاسکا سرویس می دهد که با جاده قابل دسترس نیستند، از این رو مسافرین این ایرلان چاره ای جز پرواز نداشته و تنها راه دسترسی به شهرهای دیگر، خطوط پرواز می باشد.

 

حمله سایبری به راون ایر

 

به گزارش شبکه خبری آسوشیتد پرس شرکت هواپیمایی راون ایر در تاریخ 26 دسامبر حداقل 12 پرواز را به سبب حمله سایبری که به شبکه های کامپیوتری اش انجام شد، لغو نمود و سبب سرگردانی چند صد مسافر شد. این شرکت هواپیمایی به سبب حمله پیش آمده مجبور شد سیستم پشتیبانی dash8 را قطع کند که پیامد آن لغو پروازها شد.

این در حالی است که در این ایام به سبب آغاز تعطیلات کریسمس و مسافرت بسیاری از مردم به نقاط مختلف جهان و شلوغ بودن ایرلان ها، لغو این پروازها موجب سرگردانی حجم زیادی از مسافران گردید. با توجه به شرایط جوی بسیار سخت این منطقه و سرمای شدید و پوشیده از برف آلاسکا برای کسانی که قصد سفر به دیگر شهرها و مناطق دارند امکانی جز سفر هوایی وجود ندارد و می توان گفت در این منطقه ارتباطات جاده ای بسیار ضعیف است.

 

حمله سایبری

 

راون ایر اعلام کرد که حمله مشکوکی به شبکه های کامپیوتری آن انجام شده و بررسی ها و تحقیقات برای شناسایی این حمله آغاز شده و همچنان در جریان است و اظهار کرده که در این زمینه به طور جدی تحقیقات گسترده انجام می دهد. 

 

درج نظر