امتیاز 5 از 5 | از بین 101 امتیاز دهنده به بلیط استانبول به تهران

بلیط استانبول به تهران

استانبول یکی از شهر های کشور ترکیه می باشد که سالانه گردشگران ایرانی بسیاری به آن سفر می کنند و مسیر پروازی استانبول به تهران و بالعکس از مهم ترین مسیر های پروازی در ایران به شمار می آید، این مقاله به بررسی نوسانات قیمت بلیط استانبول به تهران اختصاص دارد بنابراین اگر شما نیز مایل هستید از علت نوسانات قیمت این مسیر مطلع شوید در ادامه با ما همراه باشید.
 
 
بلیط استانبول به تهران
همانطور که پیش تر اشاره کردیم مسیر استانبول به تهران از مهم ترین مسیر های پروازی در ایران می باشد که پرواز های آن توسط ایرلاین ها ایرانی و خارجی متعددی برگزار می شود، قیمت بلیط این مسیر به عوامل بسیاری بستگی دارد و می توان گفت که در حال حاضر هیچ ثباتی ندارد، اما علت این امر چیست؟
اگر از گردشگران و علاقمندان سفر به استانبول باشید بی شک با نوسانات بیش از اندازه بلیط های این مسیر رو به رو شده اید، این نوسان قیمت علت های مختلفی نظیر میزان تقاضا، زمان برگزاری پرواز و یا رقابت آژانس های مسافرتی دارد که در ادامه به بررسی تمامی آن ها خواهیم پرداخت.
 
 
میزان تقاضا
میزان تقاضا در واقع مهم ترین عامل نوسان قیمت بلیط استانبول به تهران می باشد، در زمان هایی که تعداد مسافران استانبول به تهران زیاد است، میزان تقاضا بالا رفته و قیمت بلیط های این مسیر افزایش چشم گیری دارد. جالب است بدانید که در این مواقع هر چه به زمان برگزاری پرواز نزدیک می شویم قیمت ها سیر صعودی دارند و گران تر می شوند، اما در مقابل اگر تعداد مسافران کاهش یابد، تقاضا کم شده و بلیط های این مسیر با قیمتی ارزان تر عرضه می شوند.
زمان برگزاری پرواز
زمان برگزاری پرواز نیز در قیمت پرواز موثر است، البته این مورد نیز ریشه در میزان تقاضای خرید بلیط دارد، بدین صورت که در فصل های گردشگری یعنی بهار و تابستان قیمت بلیط استانبول به تهران بالا بوده و برعکس در فصل های پاییز و زمستان که تعداد گردشگران کاهش می یابد بلیط های این مسیر با قیمت کمتری عرضه می شود.
رقابت
این مورد در میان آژانس های مسافرتی که تور استانبول برگزار می کنند وجود دارد، آژانس ها معمولاً پرواز ها را به صورت کلی از ایرلاین ها خریداری و چارتر کرده، سپس به مسافران خود عرضه می کنند، در این میان برخی از آژانس ها برای جلب اعتماد مسافران و همچنین سایر آژانس های مسافرتی پرواز ها را با نرخی ارزان تر از حد معمول عرضه می کنند، این دست از آژانس ها معمولاً پس از جلب مشتری، پرواز های بعدی را با سود بالاتری به فروش می رسانند.
 
 
ایرلاین
ایرلاین های ایرانی و خارجی متعددی در مسیر استانبول به تهران فعالیت می کنند و قیمتی که هر یک از آن ها برای پرواز های این مسیر اعلام می کنند، به نسبت امنیت، خدمات و ناوگان آن ها متفاوت است و گردشگران تور استانبول می توانند با انتخاب ایرلاین های میان رده پرواز استانبول به تهران را با قیمت ارزان خریداری کنند، لازم به ذکر است که در میان ایرلاین های ایرانی ماهان و در میان ایرلاین های خارجی ترکیش ایر گران ترین پرواز ها را در مسیر استانبول به تهران برگزار می کنند.
از ایرلاین هایی که در مسیر استانبول به تهران و بالعکس فعالیت می کنند، می توان به اطلس، پگاسوس، ایران ایر تور، معراج ایر، قشم ایر و غیره اشاره کرد که گردشگران با توجه به نیاز ها و میزان بودجه خود می توانند یکی از آن ها را انتخاب کرده و بلیط استانبول به تهران را خریداری نمایند.
امیدواریم با مطالعه این مقاله اطلاعاتی کلی در رابطه با نوسانات قیمت بلیط استانبول به تهران کسب کنید و این اطلاعات در سفر به استانبول برایتان مفید واقع شود.
گالری تصاویر

نظرات مردم درباره بلیط استانبول به تهران

کریم 2 تیر 98
1
برای خرید بلیط استانبول به تهران چارتری از سایتتون باید چیکار کنم ؟؟ راهنمایی میکنید لطفا ؟
نازی 27 خرداد 98
1
قیمت بلیط استانبول به تهران و تهران به استانبول باهم فرق زیادی داره؟؟
آراگل کمانی 20 خرداد 98
0
قیمت بلیط استانبول به تهران در درجه اول به ایرلاین بستگی داره مثلا ترکیش بلیطاش معمولا گرون تره
ترانه 11 خرداد 98
0
چه جالب من نمیدوستم اصلا قیمت بلیط استانبول به تهران به میزان تقاضا هم بستگی داره !!
درج نظر

تورهای استانبول

تور استانبول 5 خرداد
10 شب
معراج معراج
معراج معراج
دانیار سفر پارسیان
5 خرداد - 15 خرداد

تور استانبول 31 اردیبهشت
3 شب
ایران ... ایران ایر تور
ایران ... ایران ایر تور
گردشگر زمان
31 اردیبهشت - 3 خرداد

تور استانبول 4 و 5 و 6 خرداد
3 شب
معراج معراج
معراج معراج
ندا پرواز
5 خرداد - 9 خرداد

تور استانبول 3 و 4 خرداد
3 شب
آسمان آسمان
قشم ا ... قشم ایر
اسطوره بیستون
3 خرداد - 7 خرداد

تور استانبول 15 خرداد
3 شب
معراج معراج
Pegas ... Pegasus Airlines
الیما گشت
15 خرداد - 18 خرداد

تور استانبول 1 و 2 و 3 خرداد
4 شب
Turki ... Turkish Airlines
ایران ... ایران ایر تور
ندا پرواز
1 خرداد - 7 خرداد

تور استانبول خرداد
5 شب
ماهان ماهان
ایران ... ایران ایر تور
ندا پرواز
8 خرداد - 17 خرداد

تور استانبول 30 و 31 اردیبهشت
4 شب
قشم ا ... قشم ایر
ایران ... ایران ایر تور
ندا پرواز
30 اردیبهشت - 4 خرداد

تور استانبول 3 و 4 خرداد
7 شب
Pegas ... Pegasus Airlines
Pegas ... Pegasus Airlines
اسطوره بیستون
3 اردیبهشت - 11 خرداد

تور استانبول 7 خرداد
3 شب
آسمان آسمان
ایران ... ایران ایر
سیف گشت
7 خرداد - 10 خرداد