بلیط لحظه آخری

📅 بروزرسانی : ۲ خرداد ۱۳۹۸ بازدید : 101بلیط لحظه آخری
به طور کلی دو نوع بلیط هواپیما داریم که عبارتند از بلیط های سیستمی و بلیط های لحظه آخری، این بلیط های تفاوت هایی از نظر قیمت و سایر موارد دارند که در ادامه به بررسی آن ها را خواهیم پرداخت، بلیط لحظه آخری یا چارتری، در واقع بلیط هایی هستند که به سبب پر نشدن ظرفیت، در نزدیکی زمان پرواز (معمولاً 24 ساعت قبل) با قیمتی ارزان تر از حالت اولیه به فروش می رسند، البته در نظر داشته باشید که بلیط لحظه آخری معمولاً برای پرواز مسیر های پر رفت و آمد نظیر کیش، مشهد، استانبول و غیره که با استقبال کم رو به رو شده اند عرضه می شود.
بلیط لحظه آخری برای چه کسانی مناسب است؟
افرادی که قصد خرید بلیط لحظه آخری را دارند، باید برنامه سفر آن ها انعطاف پذیر باشد، چرا که زمان برگزاری این دست از پرواز ها ممکن است جا به جا شود، بنابراین اگر از آن دسته از افرادی هستید که طبق برنامه ریزی دقیق عمل می کنند، خرید بلیط های لحظه آخری را فراموش کنید، همچنین باید بدانید که این بلیط ها ممکن است برای افرادی که به صورت گروهی یا به همراه خانواده سفر می کنند مناسب نباشد چرا که صندلی های رزرو شده معمولاً در کنار هم قرار ندارند، بنابراین بلیط های لحظه آخری برای افرادی که به تنهایی سفر می کنند، گزینه مناسب تری می باشد.
ویژگی های بلیط لحظه آخری
اگر قصد خرید بلیط لحظه آخری را دارید باید بدانید که این دسته از بلیط ها ویژگی هایی دارند که آن ها را از بلیط های سیستمی متمایز می کند، در ادامه این بخش دو مورد از مهم ترین این ویژگی ها را مورد بررسی قرار می دهیم.
1. عرضه کننده: بر خلاف بلیط های سیستمی که مستقیماً به وسیله ایرلاین ها و شرکت های هواپیمایی به فروش می رسند، بلیط های لحظه آخری توسط چارتر کننده ها (آژانس های مسافرتی) عرضه می شوند.
2. قابلیت کنسلی:  از مهم ترین تفاوت های بلیط لحظه آخری غیر قابل کنسل بودن آن می باشد یعنی مسافر در صورت خرید بلیط لحظه آخری تحت هیچ شرایطی نمی تواند بلیط خود را کنسل کند، اما بلیط های سیستمی قابلیت کنسل کردن دارند و  مسافر به هر دلیلی می تواند بلیط خود را پس داده و با توجه به زمان باقی مانده تا پرواز درصدی از هزینه پرداختی را پس بگیرد. نکات مهم در رابطه با خرید بلیط های لحظه آخری
پیش از خرید بلیط های لحظه آخری باید به یک سری نکات توجه کنید که در ادامه به شرح آن ها می پردازیم
- در فصل های گردشگری و زمان هایی که تعداد مسافران زیاد است به دنبال خرید بلیط های لحظه آخری نباشید، چرا که در زمان های مذکور میزان عرضه بسیار بالا است و معمولاً ظرفیت پرواز ها به سرعت پر می شود و نیازی به چارتر کردن پرواز نیست.
- فروشندگان بلیط های لحظه آخری معمولاً این بلیط ها را به صورت رفت و برگشت عرضه می کنند اما مسافران می توانند با توجه به نیاز های خود بلیط یکی از مسیر های رفت و یا برگشت را خاموش کنند.
- در صورتی که به هنگام پرواز مشکلی برای مسافران پیش بیاید، چارتر کننده هیچ مسئولیتی به عهده نمی گیرد و مسافر باید شخصاً از طریق ایرلاین مربوطه مشکل را پیگیری کند.
- توجه داشته باشید مسافرانی که بلیط های لحظه آخر خریداری می کنند، فرقی با سایر مسافران ندارند و تمامی خدماتی که در طول پرواز ارائه می شود برای تمامی افراد یکسان است.
- مسافرانی که بلیط لحظه آخری خریداری می کنند نیز همانند سایر مسافران بیمه می شوند.
امیدواریم مطالعه این بخش از سایت لحظه آخر اطلاعاتی کلی در رابطه با بلیط هواپیما لحظه آخری در اختیارتان قرار داده باشد.

گزارش مشکل

نظرات کاربران درباره بلیط لحظه آخری

سامان سبحانی تیر 1398
12 نفر پسندیدند
سلام به ادمین سایت یه سوال داشتم میخواستم بدونم تا چقد از ظرفیت هوایپما باید پر بشه که از اون جا به بعد بلیط به عنوان بلیط لحظه آخری فروخته شه ؟
سحر خرداد 1398
12 نفر پسندیدند
من از سایت شما یه بار بلیط لحظه آخری قطار مشهد گرفتم واقعا راضی بودم خدمات عالی بود و هزینه خیلی مناسب
ترگل خرداد 1398
10 نفر پسندیدند
خرید بلیط لحظه آخری خیلی ریسکش بالاس چون هر مشکلی هم برای آدم پیش بیاد نمیشه دیگه کنسل کرد ولی خب خوبیش اینه ارزون تره دیگ
بنفشه خرداد 1398
5 نفر پسندیدند
بلیط لحظه آخری بیشتر به درد دانشجو ها میخوره چون کسی که بخواد یه سفر تفریحی بره معمولا از قبل برنامه ریزی میکنه واسش ..

lahzeakhar.com/news/23713-%D8%A8%D9%84%DB%8C%D8%B7-%D9%84%D8%AD%D8%B8%D9%87-%D8%A2%D8%AE%D8%B1%DB%8C

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به بلیط لحظه آخری