امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به موزه ای از تاریخ سوئیس

موزه ای از تاریخ سوئیس

شهر برن از شهرهای زیبا و خوش منظر سوئیس می باشد که جاذبه های گردشگری بی همتایی را در خود جای داده است. یکی از مهم ترین جاذبه هایی که در این شهر وجود دارد " موزه ای از تاریخ سوئیس" یا موزه تاریخی برن می باشد.
این موزه در ساختمانی به قدمت 130 سال واقع شده که طراح آن معمار معروف آندره لمبرت بوده است. آندره لمبرت این ساختمان 2 طبقه را به سبک قلعه های قرن 15 طراحی کرده و در بخشی از آن نقاشی های زیبایی دیده می شود. موزه ای از تاریخ سوئیس در واقع دومین موزه بزرگ این کشور محسوب می شود. برای ورود به این موزه و بازدید از بخش های مختلف آن تعدادی پله را پیش رو دارید که باید از آن ها عبور کنید و وارد طبقه اول شوید.
در موزه تاریخی برن حدود 500 هزار اثر از دوران های مختلف تاریخ به نمایش درآمده که برخی از آن ها به قرن 19 و 20 تعلق دارند. در این موزه گردشگران تور سوئیس می توانند با تاریخ این کشور بیشتر آشنا شوند و از اشیاء مربوط به دوره های مختلف آن دیدن کنند. پرده ای منقش بورگاندی و مجموعه هایی از نقره و طلا که مربوط به قرون 16 الی 18 هستند قسمتی از موزه می باشند. علاوه بر این آثاری از قرن معاصر نیز در آن وجود دارد که گردشگران تور اروپا می توانند از نزدیک آن ها را تماشا کنند.
بخشی از این موزه به لوازم، دست نوشته، فیلم، اشیاء و کتاب های انیشتین تعلق دارد که نزد گردشگران تور سوئیس بسیار محبوب می باشد. خوب است بدانید که این فیزیک دان مشهور، سال هایی از زندگی خود را در این شهر گذرانده است و نظریه مهم نسبیت را هم در این شهر مطرح کرده است. جایزه نوبلی که در سال 1921 به او اهدا گشت نیز در میان آثاری که در موزه تاریخی برن وجود دارد، به چشم می خورد. 
درج نظر