خانه ای با بلندترین بادگیر کاشان

📅 بروزرسانی : ۱۶ دی ۱۳۹۷ بازدید : 269
 
 
خانه عامری ها در کاشان، یک عمارت قدیمی با معماری زیبا و سنتی است که قدمت آن به حدود 800 سال پیش باز می گردد. این خانه در دوره زندیه و در خیابانی به نام علوی بنا شده است. گردشگران تور کاشان جالب است بدانید خیابان علوی امروزه یکی از معروف ترین خیابان های کاشان بوده و جاذبه های گردشگری و هتل های بسیاری اطراف آن احداث شده است. خانه عامری ها یک بار در دوران قاجاریه به دست شخصی به نام مصطفی قلی خان عرب عامری ملقب به سهام السلطنه عامری بازسازی شده و گسترش یافته است. در حال حاضر وسعت خانه عامری ها دارای حدود 9 هزار مترمربع عرصه و حدود 12 هزار مترمربع اعیان می باشد. بنای عمارت شامل 3 خانه جداگانه است که در مجموع شامل حدود 85 اتاق و تعدادی حیاط (حدود 7 تا) می باشد که قدیمی ترین آن ها، حیاط بیرونی و اندرونی است. 
 
 
مهمترین خانه عمارت، خانه عامری های آن است، همان ساختمانی که بلند ترین بادگیر کاشان روی آن بنا شده و باعث شهرت هرچه بیشتر خانه عامری ها بین گردشگران داخلی و خارجی تور کاشان شده است. خانه عامری ها همچنین دارای تعدادی حیاط است که در ساخت همگی آن ها اصل تناسب و تقارن به کار گرفته شده است. خوب است بدانید از آن جایی که کاشان همواره دارای آب و هوام گرم و بیابانی بوده است، در حیاط های خانه عامری ها، تعدادی حوضخانه ساخته شده که در آن زمان به عنوان فضایی تابستان نشین استفاده می شده است.
خانه عامری ها بار دیگر در سال 1378 شمسی، توسط معماران مجرب و ماهر ایرانی در اداره میراث فرهنگی کاشان، مورد مرمت قرار گرفته و بازسازی آن تا سال 1393 به طول انجامید. همزمان با اتمام روند بازسازی، خانه عامری های کاشان تغییر کاربری داده و به اقامتگاهی 5 ستاره، برای اسکان گرشگران و مسافران این شهر تبدیل شد.
 
 
خانه عامری ها، خانه ای با بلندترین بادگیر کاشان است که امروزه با عنوان هتل سرای عامری ها نیز خوانده می شود. اقامت در این هتل سرا برای عموم افراد آزاد بوده و هزینه هر شب اقامت در اتاق های مختلف آن، بین 200 هزار تومان تا یک میلیون تومان (در تاریخ 16 آذر سال 1397) متغیر است. لازم به ذکر است که هزینه اقامت کودکان زیر سه سال در این هتل رایگان بوده و اقامت کودکان 3 الی 5 سال نیز (در صورت استفاده از سرویس) نیم بها محاسبه می شود. گردشگران تور لحظه آخری کاشان خوب است بدانید در این اقامتگاه خدمات و امکانات رفاهی بسیاری در نظر گرفته شده که در ادامه به ذکر برخی از آن ها می پردازیم: رستوران، یخچال، تلویزیون، تلفن، ماهواره، کافی شاپ، اینترنت، لابی، اینترنت در لابی و غیره. تحویل و تخلیه اتاق ها در هتل سرای عامری ها نیز به ترتیب در ساعات 14:00 و 12:00 صورت می گیرد.
سالمندان و خانواده هایی که کودک خردسال دارند، باید بدانید که تقریبا همه ورودی های بخش های مختلف این عمارت به خاطر معماری سنتی، دارای پله با ارتفاع تقریبا زیاد بوده و بهتر است قبل از این که هتل سرای عامری را برای اقامت در سفرشان به کاشان انتخاب کنند، به این نکته نیز توجه داشته باشند.
گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

lahzeakhar.com/news/22644-%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%87-%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D8%A8%D9%84%D9%86%D8%AF%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%A8%D8%A7%D8%AF%DA%AF%DB%8C%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D8%B4%D8%A7%D9%86

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به خانه ای با بلندترین بادگیر کاشان