امتیاز 5 از 5 | از بین 101 امتیاز دهنده به پلی برای عشاق

پلی برای عشاق

در دنیا افراد برای ابراز علاقه به شریک عشقی خود، روش های مختلفی را پیش می گیرند. نوشتن نامه عاشقانه، روشن کردن شمع، خرید کادو و سوپرایز کردن از جمله روش های معمول این کار هستند. اما چند وقتی است که روش های جالب تری برای ابراز علاقه بین عشاق باب شده است. یکی از این روش های نوین ابراز علاقه، بستن قفلی فانتزی و کوچک به نرده های یک پل است که در کشور های مختلف پل های متعددی بدین منظور وجود دارد. پل لوژکوف در مسکو نیز یکی از همین پل ها است که به پلی برای عشاق معروف شده است.
 
 
پل عشاق مسکو
 
 
اگر قصد سفر به مسکو و بازدید از پلی برای عشاق را دارید، خواندن این مطلب را به شما توصیه می کنیم. 
 

پل لوژکوف مسکو

در مرکز شهر مسکو پلی به نام لوژکوف (luzhkov bridge) قرار دارد که تا قبل از سال 2007 میلادی، زوج های روسی برای نشان دادن عشق و علاقه خود یک قفل را به نرده های پل بسته و کلید آن را به داخل رودخانه مسکو می انداختند و این کار را نماد عشق خود می دانستند. اما در سال 2007 دولت روسیه برای این که این کار باعث تخریب پل نشود، تعدادی درخت آهنی بر روی این پل ساخته و آن ها را به صورت ردیفی بر روی پل قرار دادند. از آن پس زوج ها قفل های عشق را بر روی این درخت آهنی می بستند و وقتی تعداد قفل های رنگی رنگی و فانتزی روی درخت ها زیاد تر شد، نمای زیبا و دیدنی به پل بخشید و باعث شد پل لوژکوف به یکی از برجسته ترین اماکن گردشگری مسکو تبدیل شود. امروزه گردشگران بسیاری در سفر به مسکو از این پل بازدید می کنند و زوج های بسیاری نیز قفل های عشق خود را به این درخت ها می بندند. برخی از گردشگران تور مسکو نیز به عکس انداختن با درخت های پلی برای عشاق می پردازند.
 
 
پل عشاق
 
 
پیش از این نیز در این مقاله اشاره کردیم که پل عشاق تنها در شهر مسکو وجود ندارد، بلکه در کشور های بسیاری اعم از چین، کره، ایتالیا، اسلوونی، فرانسه، آمریکا و غیره پلی برای بستن قفل عشق موجود است، اما پلی برای عشاق در مسکو بین این پل ها از محبوبیت بیشتری برخوردار می باشد و علت آن هم درخت های آهنی رنگ رنگی است که قفل های عشق گل و برگ های آن ها را تشکیل داده و باعث شده فضای رمانتیک تری نسبت به دیگر پل های عشاق موجود در جهان دارا باشد.
 
 
پل عشاق در مسکو
 
 
پل لوژکوف با نام پل Tretyakov نیز شناخته می شود چرا که این پل قسمتی از گالری گروه هنری Tretyakov محسوب می شود. این پل در مرکز شهر مسکو و در مجاورت کانال Vodootvodny واقع شده است. گردشگران تور مسکو برای رفتن به این مکان می توانند از خدمات تور و گردشگری هتلی که در آن اقامت دارند استفاده کنند و یا از مرکز شهر مسکو، از خیابان bolshaya ordynka به سمت کانال Vodootvodny حرکت کرده و خود را به پل لوژکوف یا همان پلی برای عشاق برسانند. گردشگران تور روسیه اگر از وسیله شخصی برای طی این مسافت (مرکز شهر تا پل لوژکوف) استفاده کنند، حدودا 12 دقیقه بعد به مقصد خواهند رسید.
 
دیدنی های مسکو

نظرات مردم درباره پلی برای عشاق

معصومه 29 دی 97
6
آخی درختاش چه باحالههه. کاش می تونستم برم پلی برای عشاق رو از نزدیک ببینم
درج نظر