بزرگ ترین تندیس زن در جهان

بزرگ ترین تندیس زن در جهان در شهر ولگوگارد در کشور روسیه واقع شده است. نام اصلی این مجسمه نوای سرزمین مادری می باشد. مجسمه سرزمین مادری در سال 1967 توسط مجسمه ساز مشهوری به نام نیکولای نیکیتین ساخته شده است. گردشگران تور روسیه لازم است بدانند که این مجسمه یادبود نبرد استالینگراد در کشور روسیه می باشد. این نبرد یکی از بزرگترین نبرد ها در جنگ جهانی دوم بوده است، در طول این نبرد بیش از 35 هزار نفر کشته شده اند. معماری این مجسمه در نوع خود شگفت انگیز است، این تندیس به شکلی ساخته شده است که درون دست راست آن یک شمشیر بوده و دست چپ خود را به نشانه ی دعوت به جنگ بالا گرفته است. ارتفاع این مجسمه در حدود 52 متر بوده و ارتفاع شمشیری که در دستان این تندیس می باشد در حدود 33 متر می باشد، ارتفاع پایه این مجسمه 2 متر است. به طور کلی ارتفاع این تندیس از زمین تا نوک شمشیر حدود 87 متر می باشد، همچنین وزن این تندیس در حدود هشت هزار تن تخمین زده می شود. همین امر سبب شده که این مجسمه به عنوان بزرگترین مجسمه غیر مذهبی در جهان شناخته شود. گردشگران تور روسیه جالب است بدانند که مجسمه سرزمین مادری در سال های اولیه ساخت آن، بلند ترین مجسمه دنیا بوده است.

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به بزرگ ترین تندیس زن در جهان

نظرات کاربران

بیژن 29 آبان 97
3
ممنون میشم اگر در مورد بزرگ ترین تندیس زن در جهان که توضیح دادید عکس هم بزارید
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.