هتلی به شکل ماموت در روسیه

دریاچه بایکال در واقع در جنوب سیبری، بین جمهوری خود مختار بوریاتیا و استان ایرکوتسک روسیه قرار دارد. این دریاچه هفتمین دریاچه بزرگ کره زمین است. آب این دریاچه همانند کریستال شفاف و زلال است و بشر از آن به عنوان بزرگ ترین منبع آب شیرین جهان، بهره می برد. همچنین جالب است بدانید این دریاچه با وسعتی در حدود 31500 کیلو متر مربع و قدمت 25 میلیون ساله، قدیمی ترین دریاچه جهان نیز نامیده می شود. ساحل این دریاچه زیبا که دارای مناظر زیبا و چشم نواز است، امروزه به یکی از مناطق گردشگری کشور روسیه تبدیل شده است. از این رو شهرداری بوریاتیا روسیه از ساخت هتلی به شکل ماموت خبر داده و اعلام کرده که قرار است در ساحل دریاچه بایکال هتلی بسیار مرتفع و بزرگ بسازند که معماری آن به شکل یک ماموت طراحی شده است. گردشگران تور روسیه جالب است بدانید که ارتفاع هر یک از عاج های ماموت، حدود 100 متر در نظر گرفته شده است.
طراح این هتل یک مجسمه ساز روسی تبار است و در نظر دارد فضای داخلی سر ماموت را به اتاق جلسه و کنفرانس های هتل اختصاص دهد. شهردار منطقه بوریاتیا گفته است که با تکمیل ساخت هتلی به شکل ماموت در روسیه، آن را به عنوان نماد شهر انتخاب خواهند کرد. همچنین او طرح دریافت عواض از توریست های منطقه بایکال را در ماه آوریل تصویب کرده و گفته است که بودجه حاصله را به پاکسازی این منطقه گردشگری اختصاص خواهد داد.
گردشگران تور روسیه جالب است بدانید، طرح ساخت هتلی به شکل ماموت در روسیه بر گرفته شده از ماموت های منقرض شده ای است که در نزدیکی دریاچه بایکال و مناطق قطبی روسیه زندگی می کردند.

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به هتلی به شکل ماموت در روسیه

نظرات کاربران

چینود 29 آبان 97
4
هتلی به شکل ماموت در روسیه تا چند سال دیگه عملی میشه
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.