نمایشگاه هنر و تاریخ ایران باستان در ایتالیا

در تاریخ 4 ام تیر ماه سال 1395 نمایشگاه هنر و تاریخ ایران باستان در ایتالیا برگزار شد که در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی در رابطه با این نمایشگاه و اهداف برگزاری آن در اختیار کاربران سایت لحظه آخر قرار دهیم.

نمایشگاه هنر و تاریخ ایران باستان در ایتالیا و در شهر اکویلیا به مدت سه ماه (از 4 تیر 1395 تا 9 مهر 1395) با همکاری بنیاد اکویلیا، موزه فریولی ونتزیا جولیا، موزه ملی ایران و سازمان فرهنگ و گردشگری ایران برگزار شد.
لازم به ذکر است که هدف از برگزاری نمایشگاه هنر و تاریخ ایران باستان در ایتالیا معرفی تاریخچه غنی و فرهنگ کشور ایران به مردم ایتالیا بود.
به منظور برگزاری این نمایشگاه مجموعاً 29 اثر تاریخی ایرانی از نقاط مختلف کشور نظیر تخت جمشید، پاسارگاد، شوش، همدان، املش و غیره به کشور ایتالیا منتقل شدند.
برخی از آثاری که در نمایشگاه هنر و تاریخ ایران در ایتالیا به نمایش گذاشته شدند عبارتند از پیکره، ریتون، خنجر، دستبند، پلاک، سنگ وزنه و غیره. توجه داشته باشید که این هر یک از این آثار به دوره خاصی از تاریخ ایران تعلق داشتند و به گفته جبرئیل نوکنده مدیر وقت موزه ملی ایران این آثار از نظر زمانی دوره هخامنشیان تا دوره ساسانیان را پوشش می دادند.
باید بدانید که در انتخاب آثار این نمایشگاه سعی بر نمادین بودن آثار بوده و نقش اسب و گاو که یکی از نماد های معروف ایران باستان می باشد، در بسیاری از آثار این نمایشگاه وجود داشت.
برگزاری نمایشگاه هنر و تاریخ ایران باستان در کشور ایتالیا علاوه بر معرفی فرهنگ و تاریخ ایران به مردم ایتالیا، روابط دوستانه میان ایران و ایتالیا را تقویت کرد و از این جهت یکی از مهم ترین موزه ها و نمایشگاه های بین المللی ایران به شمار می آید.
لازم به ذکر است که این نمایشگاه تا حد زیادی مورد استقبال مردم ایتالیا و همچنین گردشگرانی که در آن سال با تور ایتالیا سفر کرده بودند قرار گرفت.
امیدواریم این مقاله برای گردشگران سایت تور لحظه آخری مفید واقع شود.
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره نمایشگاه هنر و تاریخ ایران باستان در ایتالیا

شیرین 29 آبان 97
1
نمایشگاه هنر و تاریخ ایران باستان در ایتالیا بسیار عالی
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما