امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به سنگ هایی از فرهنگ گمشده هند

سنگ هایی از فرهنگ گمشده هند

اخیراً سنگ هایی از فرهنگ گمشده هند کشف شده اند که مورد توجه گردشگران بسیاری قرار گرفته است و نشان از تاریخ غنی و تمدن این کشور دارند.
در ایالات ماهاراشترا کشور هند سنگ هایی از فرهنگ گمشده هند وجود دارد که بر روی آن ها نقش هایی از انسان ها و حیوانات حک شده اند، این نقوش عجیب که بسیار ماهرانه بر روی سنگ حک شده اند اطلاعات بسیاری در رابطه با تاریخ و گذشته کشور هند در اختیار مورخان قرار داده است. در میان نقش های حک شده بر روی این سنگ ها اشکال هندسی عجیبی وجود دارد که به گفته مورخان متعلق به موجودات غیر بومی در هند می باشند. 
اغلب این سنگ نگاشت ها بر روی تپه های سنگی و صاف قرار دارد برخی از این سنگ ها که پیش تر کشف شده اند توسط مردم محلی پرستش می شوند، اما تعداد قابل توجهی از آن ها به تازگی کشف شده اند.
به گفته مورخان و کارشناسان قدمت این سنگ نگاشت ها به حدود 100 هزار سال پیش باز می گردد و از قدیمی ترین سنگ نگاشت های دنیا به شمار می آیند.
از بررسی طرح های حک شده بر روی سنگ ها می توان دریافت که مردمی که این طراحی ها را انجام داده اند شکارچی بوده و هیچگونه فعالیت کشاورزی و زراعی انجام نمی دادند.
همانطور که پیش تر اشاره کردیم بر روی این سنگ ها نقش هایی از حیوانات غیر بومی وجود دارد و سوالی که برای مورخان به وجود آمده این است که طراحان این سنگ ها چگونه از شکل و شمایل حیوانات بومی قاره آفریقا مطلع بوده اند! 
به طور کلی وجود این سنگ نگاشت ها نشان از وجود تمدنی بسیار کهن و گمشده می باشد که امروزه با بررسی و انجام تحقیقات گسترده می توان اطلاعاتی در رابطه با این تمدن گمشده کسب کرد.
اگر قصد سفر با تور هند را دارید می توانید از این سنگ های اسرار آمیز دیدن کنید.
امیدواریم این مقاله برای گردشگران تور هند و کاربران سایت لحظه آخر مفید واقع شود.
 

نظرات مردم درباره سنگ هایی از فرهنگ گمشده هند

بنیتا 17 مهر 97
4
چقدر مطلبی که در مورد سنگ هایی از فرهنگ گمشده هند گذاشتید جالب بود از خوندنش لذت بردم
درج نظر