دریاچه ای از اسید


دریاچه kawah ljen دریاچه ای اسیدی می باشد که در دهانه یک آتشفشان با همین نام قرار دارد و بیش از 36 میلیون لیتر مکعب آب اسیدی را در خود جای داده است.
ph آب های این دریاچه نزدیک به صفر می باشد به همین جهت هیچ موجود زنده ای قادر به زندگی در آب های آن نمی باشد.
آب های دریاچه ای از اسید علاوه بر دارا بودن خاصیت اسیدی، دمای بسیار بالایی نیز دارد و این دلایل باعث شده تا نام دریاچه kawah ljen در لیست خطر ناک ترین دریاچه های دنیا قرار بگیرد.
در داخل و محوطه اطراف دریاچه گاز متان مرگباری وجود دارد که استنشاق آن ممکن است موجب بیماری و حتی مرگ انسان شود اما جالب است بدانید مردم محلی منطقه بدون ماسک و تجهیزات لازم در اطراف دریاچه به جمع آوری گوگرد می پردازند.
گاز متان موجود در آب های دریاچه باعث درخشش آن ها در شب می شود و مناظر بسیار زیبایی را خلق می کند که نظر هر بیننده ای را به خود جلب می کند.
همانطور که پیش تر اشاره کردیم این دریاچه در اطراف آتشفشان kawah ljen قرار دارد و گردشگران تور اندونزی علاوه بر بازدید از دریاچه ای اسیدی، از این آتشفشان نیز بازدید کنند. خوب است بدانید این آتشفشان دارای دهانه ای به وسعت 20 کیلومتر می باشد و مملو از گوگرد می باشد. سوختن گوگرد ها در دهانه آتشفشان باعث ایجاد نور آبی رنگ شده و صحنه های بسیار زیبایی را خلق می کنند.
امیدواریم این مقاله در سفر با تور اندونزی برای گردشگران مفید واقع شود.

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز دریاچه ای از اسید
گالری تصاویر ویدئو ها
نظرات کاربران
ژینا 8 مهر 97
2
علاوه بر اینکه دریاچه ای از اسید خطرناکه نکته مثبتش زیبایی آن هست
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.