معروف ترین مساجد در نجف

📅 بروزرسانی : ۲۴ شهریور ۱۳۹۷ بازدید : 280
برخی از معروف ترین مساجد در نجف عبارتند از مسجد شیخ طوسی، مسجد شیخ انصاری، مسجد هندی، مسجد الخضراء و غیره می باشند که در این مقاله به معرفی هر یک از آن ها خواهیم پرداخت.
مسجد شیخ طوسی نجف:
یکی از معروف ترین مساجد در نجف، مسجد شیخ طوسی می باشد. علت نام گزاری این مسجد وجود مقبره شیخ طوسی در آن می باشد. گردشگران و زائران تور نجف باید بدانند که این مسجد در نزدیکی حریم حضرت علی (ع) واقع شده است و آن ها به سادگی می توانند از حرم به این مسجد شیخ طوسی رفته و از آن دیدن کنند.
مسجد شیخ انصاری:
یکی دیگر از مساجد معروف نجف، مسجد شیخ انصاری نام دارد، خوب است بدانید که این مسجد به مسجد ترک ها معروف است.
لازم به ذکر است که امام خمینی (ره) حدود 13 سال در این مسجد اقامت داشته و به تدریس مشغول بودند.
خوب است بدانید که این مسجد در قسمت جنوبی حرم امام علی (ع) واقع شده است.
مسجد هندی:
این مسجد یکی از حوزه های علمیه شهر نجف به شمار می آید و در جوار کتابخانه آیت الله حکیم قرار دارد. در مسجد هندی علاوه بر تدریس تمامی مراسم مذهبی نظیر نماز جماعت، عزاداری ماه محرم و غیره نیز برگزار می شود.
مسجد الخضراء:
این مسجد امروزه به یکی از بخش های حرم مطهر امام علی (ع) تبدیل شده است و یکی از قدیمی ترین مسجد های شهر نجف محسوب می شود.
اگر قصد سفر با تور نجف و بازدید از این مسجد را دارید باید بدانید که مسجد الخضراء برای چندین سال محل تدریس آیت الله خویی بوده است.
امیدواریم این مقاله برای گردشگران تور نجف مفید واقع شود.
 
گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

lahzeakhar.com/news/22449-%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%88%D9%81-%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D9%85%D8%B3%D8%A7%D8%AC%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D9%86%D8%AC%D9%81

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به معروف ترین مساجد در نجف