روستایی غرق در ماسه ها

روستای شوینا (shoyna) روسیه، در نزدیکی قطب شمال قرار دارد که می توان گفت، شمالی ترین بیابان در دنیاست. وزش باد در این منطقه، به اعتقاد کارشناسان، باعث حرکت تپه های شنی شده و گاهی تمام خانه ها را در زیر ماسه ها دفن می کند.
روستای شوینا (shoyna) روسیه، در نزدیکی قطب شمال قرار دارد که می توان گفت، شمالی ترین بیابان در دنیا می باشد وزش باد در این منطقه، به اعتقاد کارشناسان، باعث حرکت تپه های شنی شده و گاهی تمام خانه ها را در زیر ماسه ها دفن می کند.
 
 
 روستای مدفون شده
 
 

داستان این طبیعت عجیب از کجا شروع شد؟!

در سال 1930 ماهی گیری، به دلیل ماهی های فراوان دریا، به این منطقه وارد می شود و سکونت می کند، که پس از تنها دو دهه این منطقه به یک منطقه مسکونی تبدیل می شود. در بررسی ها گفته شده، که این منطقه در ابتدا دارای پوشش گیاهی مناسب و جنگل های زیبایی بوده، که به مرور با ورود مردم به این منطقه پوشش گیاهی از بین می رود و تنها شن و ماسه ها باقی می مانند،
 
 
روستای شوینا
 
 
می دانیم که همیشه، بادهایی در ساعاتی از روز یا هفته از سمت دریا به ساحل وزیده می شود که در این روستا نیز باعث حرکت شن ها شده و این مسئله بیشتر خانه های روستاییان را در شن و ماسه مدفون کرده است. بطوری که اگر در شب شروع شود، قادر است تا صبح همه خانه ها را در خود فرو ببرد. هر کدام از روستاییان به یک شکل برای حبس نشدن پس از وزش باد مقابله کرده اند،
 
 
روستای دفن شده
 
 
بعضی ها درب خانه هایشان را باز می گذارند، تا صبح به راحتی از در خانه خارج شوند و در شن ها مدفون نشوند، بعضی ها هم بی توجه به در ورودی، در دیگری در سقف خانه ایجاد کرده اند، تا از این امر جلوگیری کنند. با وجود یک بلدوزر در روستای شوینا ساعت ها طول می کشد که پس از یک وزش باد شنی، اطراف خانه ها از شن پاک سازی شود.
 
 
روستای غرق در شن
 
 
با وجود اینکه این روستا و مردمانش سختی های زیادی کشیده اند و تعداد ساکنین نیز کاهش یافته، مردمی بسیار مهمان نواز هستند، آنها همیشه از افرادی که با تور روسیه به این منطقه سفر می کنند صمیمی ترین برخورد را دارند و از آنها بهترین پذیرایی را می کنند. لازم به ذکر است که طبیعت جالب و اتفاقی که از آن یاد شد باعث شده که گردشگران تور روسیه جذب این روستا شوند و از نزدیک روستای شوینا را ببینند.
 
 
روستای شوینا روسیه
گزارش مشکل
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما