گردشگران چینی ولخرج ترین گردشگران جهان

شاید برای بسیاری این سوال پیش آید که چه گردشگرانی ولخرج ترین گردشگران جهان هستند؟ به همین منظور مادر این بخش از سایت لحظه آخر قصد کردیم، این مطلب را شرح دهیم که گردشگران چینی ولخرج ترین گردشگران جهان به شمار می آیند. در ادامه با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری کسب کنید.

به گزارش خبرگزار ایسنا، گردشگران چینی به عنوان پر خرج ترین و یا به اصطلاح ولخرج ترین گردشگران جهان در سال 2016 میلادی شناخته شده اند و حدود 260 میلیارد دلار خرج کردند که این میزان حدوداً 21 درصد از صنعت گردشگری جهان را به خود اختصاص می دهد. شاید برای بسیاری از افراد جالب باشد که بدانند که چین از ژانویه (دی) تا نوامبر (آبان) سال گذشته 260 شرکت هواپیمایی بین المللی افتتاح کرده است که همین امر محرک این تقاضا برای مردم چین می باشد.

طبق گزارش های بیان شده در سال 2015 میلادی گردشگران چینی بیش از 120 میلیون سفر خارجی انجام داده اند که در مقایسه با سال 2005 میلادی افزایش حدودا 312 درصدی داشته است. این نکته نیز جالب توجه است که تنها 6 درصد از شهروندان چینی گذرنامه دارند، اما همین 6 درصد از نظر هزینه کردن در سفرهای خارجی رتبه اول در سراسر جهان را همان طور که پیش تر بیان کردیم به خود اختصاص داده اند. 

آن ها تنها در سه سال گذشته 200 میلیون دلار در سفر های خارجی خود خرج کرده اند. این رقم با حجم کل اقتصاد یونان برابری می کند. آن ها آنقدر در سفرهای خارجی دیوانه وار هزینه می کنند که ژاپنی ها واژه باکوگایی را برای آن ها ساخته اند تا با کمک آن بتوانند حجم بالای خرید گردشگران چینی را توصیف کنند.
با تمامی این تفاسیر گردشگران چینی ولخرج ترین گردشگران جهان می باشند و شاید جالب باشد بدانید که بسیاری از چینی ها به ایران سفر می کنند و با تور اصفهان و یا تور تهران به گشت و گذار و بازدید از جاذبه های گردشگری می پردازند.
گزارش مشکل
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما