مرتفع ترین برج های جهان

با پیشرفت تکنولوژی ساخت سازه هر روزه خبرهای جدیدی در رابطه با مرتفع ترین برج های جهان در اقصی نقاط دنیا می شنویم که در این مقاله قصد داریم تا به بررسی تعدادی از آن ها بپردازیم.

برج خلیفه دبی
این برج یکی از مرتفع ترین برج های جهان و شاهکارهای معماری در دنیا می باشد که سبب شده تا هرساله تعداد بی شماری از گردشگران تور دبی از آن بازدید کنند. مراحل ساخت برج خلیفه از سال 2004 آغاز گردید و تا سال 2010 به طول انجامید. ارتفاع این برج 160 طبقه ای حدود 830 متر می باشد.

برج شانگهای چین
برج شانگهای چین که عنوان دومین برج مرتفع دنیا را به خود اختصاص داده حدود 2073 فوت ارتفاع دارد. ظاهر این برج بسیار زیبا و چشم نواز است و نظر گردشگران تور شانگهای را به خود جلب می کند.

برج مرکز تجارت جهانی در نیویورک
این مرکز تجارت جهانی که در ابتدا 7 برج را شامل می شد، تحت تاثیرحوادث مختلفی قرار گرفته و در طی این حوادث 3 برج آن فرو ریخت. عملیات ساخت این مجموعه برج ها در سال 1966 شروع شد و این آسمان خراش های زیبا احداث گردید.

برج تایپه 101 تایوان
گردشگران تور تایوان وقتی به این کشور سفر می کنند با نمایی زیبا از برج تایپه 101 روبرو می شوند که در بین سایر برج ها خودنمایی می کند. این برج که در مرکز شهر تایپه قرار دارد و شکل ظاهری آن شبیه به ساقه درخت بامبو می باشد، حدود 500 متر ارتفاع دارد.

برج مرکز مالی جهانی شانگهای در چین
این برج چشم نواز که در سال 2008 میلادی در شهر شانگهای ساخته شده، دارای 492 متر ارتفاع می باشد. این مرکز مالی دارای حدود 100 طبقه است که هر طبقه کاربردهای مختلفی دارد.

برج های دوقلوی پتروناس مالزی
آسمان خراش پتروناس در مالزی دو برج زیبا را شامل می شود که در سال 1998 بنا گشته و ارتفاع آن ها حدود 450 متر است. 
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره مرتفع ترین برج های جهان

مهرداد 31 تیر 97
1
برج میلاد جز مرتفع ترین برج های جهان به حساب نمیاد؟
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما