دومین چرخ و فلک بزرگ دنیا

چرخ و فلک پرنده سنگاپور پس از چرخ فلک های رولر به عنوان بزرگترین چرخ فلک دنیا را داشته است. ارتفاع این چرخ و فلک بسیار هیجان انگیر در حدود 165 متر بوده و ظرفیت این وسیله 784 نفر است. سالانه گردشگران بسیاری برای بازدید از این چرخ و فلک تور سنگاپور را در برنامه سفر خود قرار می دهند. پرنده سنگاپور در ماه مارس سال 2008 میلادی افتتاح شده است، در آن زمان این چرخ و فلک بلندترین چرخ و فلک در دنیا بوده است، پس از ساخت چرخ و فلک های رولر در شهر لاس وگاس آمریکا با ارتفاع 167/6 متر، این چرخ و فلک به عنوان دومین چرخ و فلک بزرگ دنیا شناخته شد. گردشگران تور مالزی جالب است بدانند که از بالای این چرخ و فلک می توانند چندین جاذبه دیدنی و تفریحی این شهر را مشاهده کنند. مکان های دیدنی قابل مشاهده از بالای این چرخ و فلک بدین شرح است:
- اقامتگاه ملکه سنگاپور: این ساختمان امروزه به موزه تبدیل شده است.
- پارک مرلیون: این پارک یکی از قدیمی ترین پارک های سنگاپور می باشد.
- مالزی و اندونزی: ارتفاع این چرخ و فلک به حدی بلند است که در برخی روز ها گردشگران می توانند دو کشور مالزی و اندونزی را از بالای چرخ و فلک مشاهده کنند.
- پیست فرمول وان
 

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به دومین چرخ و فلک بزرگ دنیا

نظرات کاربران

رایان 30 دی 97
3
دومین چرخ و فلک بزرگ دنیا تا چند وقت دیگه می شه سومی. آخه یدونه دارن تو دبی می سازن که از چرخ و فلک لاس وگاس هم بزرگ تره
بهرام 19 تیر 97
1
دومین چرخ و فلک بزرگ دنیا که می گید داخلش هم رستوران داره خیلی زیباست
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.