بهترین شهرهای هند برای تحصیل

بسیاری از مردم با شنیدن نام کشور هند به یاد جاذبه های گردشگری آن و شگفتی های این کشور می ‏افتند اما خوب است بدانید که هند دانشگاه های مطرح و سطح بالایی را در خود جای داده است و بسیاری ‏از مردم دنیا، این کشور زیبا را برای ادامه تحصیل انتخاب می کنند. ما در این مقاله قصد داریم بهترین ‏شهرهای هند برای تحصیل را به کاربران سایت لحظه آخر معرفی کنیم.
کانپور: 
دانشگاه ‏Indian Institute of Kanpur‏ که یکی از دانشگاه های مطرح کشور هند می باشد در این شهر واقع ‏شده است و از قدیمی ترین موسسات تکنولوژی این کشور به شمار می آید.  
البته لازم به ذکر است که دانشگاه های زیادی در این شهر وجود دارند اما مهمترین آن ها ‏Indian Institute of ‎Kanpur‏ می باشد. 
دهلی: 
شهر دهلی از نظر تاریخی و گردشگری یکی از مهمترین شهر های کشور هند می باشد به طوری که سالانه ‏گردشگران زیادی با تور هند برای بازدید از دهلی سفر می کنند اما نباید فراموش کرد که برخی از مهم ترین ‏دانشگاه های هند نیز در این شهر زیبا و توریستی قرار دارند و افراد زیادی برای ادامه تحصیل دانشگاه های ‏این شهر را انتخاب می کنند. 
‏ برخی از بهترین دانشگاه های دهلی عبارتند از دانشگاه های ‏University of Delhi، ‏Jawaharlal Nehru ‎University‏ و ‏Jawaharlal Nehru University‏. 
بمبئی: 
از نظر گردشگران تور هند بهترین شهر این کشور شهر بمبئی می باشد شاید همین امر باعث شده است تا ‏افراد زیادی دانشگاه های بمبئی را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند البته لازم به ذکر است که دانشگاه ‏Indian ‎Institute of Technology Bombay‏ که دارای رتبه سوم در میان دانشگاه های هند می باشد در این شهر واقع ‏شده است.  
چنای: 
شهر چنای نیز در لیست بهترین شهرهای هند برای تحصیل قرار می گیرد چرا که ‏university of madras‏ که ‏یکی از پر ارزش ترین دانشگاه های کشور هند می باشد. 
اگر قصد سفر با تور هند و همچنین ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارید در سفر خود با تور هند می ‏توانید در رابطه با این دانشگاه ها بیشتر تحقیق کنید. 
امیدواریم با مطالعه این مقاله اطلاعاتی کلی در رابطه با بهترین شهرهای هند برای تحصیل به دست آورید.
گزارش مشکل
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما